Ağrı Belediyesi Yeni Mezbahane Projesi Tamamlandı.

Ağrı Belediyesi trilyonluk projeyi tamamladı

06 Ağustos 2015 Perşembe 13:08
Ağrı Belediyesi Yeni Mezbahane Projesi Tamamlandı.

Ağrı Belediyesi trilyonluk projeyi tamamladı

Ağrı belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Belediye eş başkanları tarafından başlatılan çalışmalardan biri olan yeni mezbahane projesi tamamlandı. Belediyenin tüm koşullarını değerlendirerek halka daha iyi ve sağlıklı hizmet götürmeyi hedefleyen Eş başkan Sırrı Sakık ve Mukaddes Kubilay, Ağrı da sorun olan sağlıklı et sıkıntısını da giderdiler. Ağrı’da herhangi bir mezbahane’nin olmamasından dolayı kasaplar et kesimini sağlıklı olmayan koşullarda yapmasına son veriliyor. Halkın bu yönde taleplerini değerlendiren Eş başkanlar trilyonluk bir mezbahane projesini başlattılar. Projenin onayından sonra Tarım, Gıda ve Hayvancılık bakanlığın tüm standartlarına uygun mezbahane tamamlandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ağrı belediyesi Veteriner müdürü Edibe Demircan, “ Kasapların büyük ve küçük baş hayvanların teknik ve hijyenik şartlarda uygun tesislerde kesilmesi, kasaplık hayvanlardan elde edilecek etler ve sakatatların veteriner hekim tarafından muayenesi gerekmektedir. Yine büyük ve küçük baş hayvanların kesimi teknik ve hijyenik şartlarda üretmesi, soğutulması, muhafıza edilmesi ve parçalanıp dağıtılması hedeflenmektedir” dedi.

Yapılan yeni mezbahane projesi ile etlerin çok sağlıklı kesilip şehirdeki kasap ve marketlere dağıtılacağını vurgulayan Demircan, “ Etlerin kasap ve market esnaflarına nakil termokingli soğuk hava sistemi ile donatılmış son teknoloji et taşıma aracı ile sağlanacaktır. Mezbahanemiz’de 5 kasap 5 yardımcı personel bir veteriner hekim ve bir şoför görev yapacaktır. Yeni yapılan mezbahane Ağrı halkın ihtiyacına uygun kapasitede” diye konuştu.    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv