Ağrı Çağrı Merkezi Engelliler için İş kapısı oldu.

AĞRI'da, özel bir şirket tarafından 2017 seneninde devralınan çağrı merkezi, TÜRKİYE İŞ KURUMU'un da desteği ile istihdam ettiği 460 kişinin iş kapısı oldu.

Ağrı Çağrı Merkezi Engelliler için  İş kapısı oldu.

AĞRI'da, özel bir şirket tarafından 2017 seneninde devralınan çağrı merkezi, TÜRKİYE İŞ KURUMU'un da desteği ile istihdam ettiği 460 kişinin iş kapısı oldu. Huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla yatırımcıların alakasını çeken Ağrı'da hayata geçirilen projeler istihdama da ehemmiyetli katkı sağlıyor.

Kağızman Caddesi'nde kurulan çağrı merkezinde, TÜRKİYE İŞ KURUMU'un engellilere yönelik iş başı eğitim programlarından yararlanılarak özürlü personel alımı da yapılırken, sene sonu itibari ile personel sayısının 750 kişiye çıkarılması amaçlanıyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri dahilinde çağrı merkezinde istihdam edilen 9 engelli ile yeniden kendileri aracılığı ile istihdam edilen diğer personelin vaziyetini kontrol eden TÜRKİYE İŞ KURUMU Ağrı Şehir Müdürü Gıyas Güven, istihdam edilen personelin tamamına yakınının en az lise mezunu olmak üzere ön lisans ve lisans mezunu olduğunu söyledi.

25 OLAN PERSONEL SAYISI 460'A ÇIKTI'

Müessese olarak şehirdeki istihdam meselenin çözümü ile ilgili adım atan teşebbüsçülere verdikleri desteğin süreceğini ifade eden Güven, "Şu anda burada bulunduğumuz çağrı merkezinde 400'den fazla arkadaşımız çalışıyor. Bu arkadaşlarımızın içinde 9 özürlü bulunmakta. Bu çağrı merkezi ilk kurulduğu vakit TÜRKİYE İŞ KURUMU'un destek, teşvik ve katkılarıyla adım adım büyüdü. İlk başladığı vakitlerde 25 kişilik bir personel sayısından 460'a erişti. Bugüne kadar burada çalışan personelin hepsi ilk önce TÜRKİYE İŞ KURUMU'un desteklerinden yararlanıyor. Daha sonra firmanın bünyesinde çalışmaya devam ediyorlar. Biz istihdam garantili kurslarımız, iş başı eğitim programlarımızla, bu personellerin aylık ve sigorta yüklerini üzerimize alıyoruz. Belli bir müddetten sonra ise firma maaşlarını ödüyor biz ise sigortalarını ödemeye devam ediyoruz" dedi.'

PANDEMİ DÖNEMİNDE PERSONEL SAYISINI İKİYE KATLANDI'

Pandemi döneminde uzaktan eğitim sisteminin de devreye girmesi ile abone sayılarında artış olunca personel sayısını iki katına çıkardıklarını vurgulayan Çağrı Merkezi Operasyon Müdürü Hakan Kartal, şunları söyledi: "Biz 2017 yılında çağrı merkezini devraldık. Firma olarak genelde Doğu bölgelerine yatırım yaparak buralardaki istihdamı artırmayı amaçlıyoruz. Bu çağrı merkezini devraldığımızda 200 personelimiz vardı. Bu sayıyı 300'e çıkardık. Pandemi döneminde internet kullanıcı sayısı artınca ve EBA sisteminin devreye girmesi ile beraber abone sayımız arttı. Bu sayının artması ile birlikte de istihdam sayımızı iki katına çıkardık. İstihdam konusunda TÜRKİYE İŞ KURUMU'un ehemmiyetli katkısı bulunmakta. Reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl Ağrı'ya 1500 kişilik çağrı merkezi yapılmasını istedi. Allahın izniyle bu sayıyı yakalayacağız. Şu anda biz 460 personelle Ağrı'da istidama katkı sağlıyoruz. Bu çalışan personelimizin yüzde 80'i kadın. Hedefimiz istihdam sayısını 750 kişiye çıkarıp yılı kapatmak istiyoruz. Tabi bunların yanında en ehemmiyetli desteği devletten alıyoruz. Bu desteklerden TÜRKİYE İŞ KURUMU üzerinden personel tedarik ederek yararlanıyoruz. TÜRKİYE İŞ KURUMU bize 6 ay müddet ile personel temini sağlıyor. Biz de bu sürenin nihayetinde bu arkadaşlarımızı kadromuza katıp yolumuza devam ediyoruz."'OLANAKLAR ÇOK İYİ'Çağrı merkezinin iş olanağı olarak Ağrı için oldukça ehemmiyetli olduğunu kaydeden engelli personelden Nesih Altay ise çalışma şartlarından oldukça hoşnut olduklarını belirtti. Altay, "İki sene önce TÜRKİYE İŞ KURUMU üzerinden çağrı merkezinde çalışmaya başladım. Şu an şirketin kadrolu personeli olarak devam ediyorum. Bize bu olanağı sunan TÜRKİYE İŞ KURUMU yetkililerine çok teşekkür ederiz. Burada bütün olanaklarımız çok iyi" diye konuştu.

Diğer taraftan 3 Aralık Dünya Engelliler günü hasebiyle çağrı merkezinde çalışan 9 özürlü personele çikolata ve çiçek armağan edildi.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER