Ağrı’da ‘Farkındalık Atölyeleri’ projesi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde öğrenci toplulukları ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ağrı İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Farkındalık Atölyeleri’ projesi kapsamında ‘Aşk, moda ve kadın’ semineri düzenlendi

25 Aralık 2016 Pazar 22:47
Ağrı’da ‘Farkındalık Atölyeleri’ projesi

 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde öğrenci toplulukları ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ağrı İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Farkındalık Atölyeleri’ projesi kapsamında ‘Aşk, moda ve kadın’ semineri düzenlendi.

Üniversite bünyesindeki Kritik Analitik Düşünme Topluluğu ile KYK Ağrı İl Müdürlüğü arasında yaklaşık bir yıl önce yapılan protokolle ‘Farkındalık Atölyeleri’ ana başlığıyla “tarih, edebiyat, ilahiyat, helal ve sağlıklı gıda, kritik analitik düşünme ve siyasal düşünce” alanlarında atölye çalışmaları başlatıldı. İki hafta boyunca devam edecek atölye çalışmalarında 12 akademisyen tarafından 12 farklı konu işleniyor. Cumartesi ve pazar günleri saat 18.00’de gerçekleştirilen atölye çalışmalarında alanında uzman akademisyenler sayesinde KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin önemli konularda farkındalık sahibi olmaları hedefleniyor.
Katılım sağlayan öğrencilere, KYK tarafından katılım sertifikasının verileceği programların ilki geçtiğimiz cumartesi ve pazar günü gerçekleştirildi. Aşk, moda ve kadın konulu seminerde, “Aşkı aramayın, aşk aranarak bulunabilecek bir şey değildir” diyerek konuşmasına başlayan Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Abdulselami Sarıgül, “Aşk, Allah’ı en çok anan demek. Kalbimizdeki gerçek aşk, karşıya hissettiğimiz ince düşüncedir. Ancak günlük yaşantılarımızın olumsuz etkileri bu aşkı söndürür. İffetinizi kaybederseniz aşık olamazsınız” dedi.
Soru-cevap şeklinde devam eden atölye çalışması, öneriler bölümü ile sona erdi

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv