Ağrılılar, Murat Ailesini yalnız bırakmadı.

Ağrılılar, Murat Ailesini yalnız bırakmadı.

Ağrı'da çıkan yangında 2 çocuğuyla beraber yaşamını yitiren Özgür Murat'ın geride kalan ailesi için Kızılay Ağrı Şubesi tarafından başlatılan kampanya neticesinde toplam 299 bin 586 TL toplandı.

Ağrı'da çıkan yangında yaşamını yitiren çocuklarını kurtarmak isterken 2 çocuğuyla birlikte yaşamını yitiren baba Özgür Murat'ın geride kalan ailesine yeni bir hane yapılabilmesi için Kızılay Ağrı Şubesi tarafından başlatılan “Ev Yardım Kampanyası” neticesinde toplamda 299 bin 586 TL para toplandı. Kızılay binasında tertip eden,” Ev Yardım Kampanyasının” kapanış programında medya izahı yapan Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, Kızılay tarafından başlatılan bu kampanyayı Ağrı halkının sahiplendiğini ve aileye yardımcı olabilmek için seferber olduklarını ifade etti.

“İnsanların yüreğinin yandığını gelen paraları yapılan izahlardan anlıyoruz”

Yardım kampanyasının sonlandırılmasına karşın bağışların devam ettiğini ve gelen tüm paraların yeniden Murat ailesine verileceğini söyleyen Orhan Tatlı, insanların aileye yardım edebilmek için hesabında kalan son parayı dahi gönderdiğini vurgulayarak, “Yaptığımız bu kampanya çok muazzam bir tesir gösterdi. Türkiye'nin tamamının, yurtdışında yaşayan ve yıllar önce bu memleketten ayrılmış olan tüm insanların gönlünün ve kalbinin harekete geçmesini sağladı. Bizi arayıp ağlayarak ne yapabiliriz diye çırpınırcasına bağlantıya geçtiler. Kampanyanın birinci gününde 231 tane bağışçımız kampanya destek olduk. Kampanyanın bugün geldiği son noktada bin 591 tane bağışçımız bu işe destek oldu gönül verdi. Yardım kampanyamıza ilk gelen miktar 15 TL oldu. Bir ablamız para göndererek özürlü Çocuğumun kumbarasındaki parayı gönderiyorum çocuğum haberleri gördük destek olmak istedi diye konuştu. İnsanların yüreğinin yandığını gelen paraları yapılan izahlardan anlıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 01:05
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER