Ağrı’nın turizm potansiyelini ortaya çıkarılacağız.

Ağrı’nın turizm potansiyelini ortaya çıkarılacağız.

Vali Dr. Osman Varol, Diyadin’de bulunan Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerine Köprü Kaplıcasından başlayan Vali Varol, etraf şehirlerden ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden binlerce ziyaretçinin gelip çeşitli rahatsızlıklarına şifa aradığı kaplıcalar ile ilgili Diyadin Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ramazan Cankaloğlu’ndan bilgi aldı.

İncelemelerini Köprü Kaplıcası ile Termal Hotel ve Kaplıca Tesisinde sürdüren Vali Varol, deniz düzeyinden 1925 metre yüksekte bulunan, bikarbonat, klorür, sülfat, kalsiyum, karbondioksit gazı içeren 72-78 derece sıcaklıktaki termal suyu ile cilt hastalıkları, romatizma, nevrit nöroloji, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, siyatik ve metabolizma bozukluğu gibi hastalıkların rehabilitasyonunda faydalanılan tabii zenginliğin sıhhat turizmi açısından büyük ehemmiyet arz ettiğini belirtti.

Termal kaynakların yapılacak günübirlik tesisler, havuzlar ve yerleşim alanları ile turizme kazandırılacağını ifade eden Vali Dr. Osman Varol, yapılacak tesislerle şifa bulmak ve turizm emelli bölgeye gelen turistlerin taleplerinin karşılanarak

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 20:24
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER