AKYAD Başkanı İzci “Barışın temelleri atılmıştır“

AKYAD Başkanı İzci "Barışın temelleri atılmıştır"

01 Mart 2015 Pazar 23:03
AKYAD Başkanı İzci “Barışın temelleri atılmıştır“

 Çözüm sürecinde gelinen nokta 28 şubat tarihi itibari ile Sayın Öcalan’ın dün yapmış olduğu çağrısı sorumlu bir aşamaya gelinmiş bulunmaktadır.Bu çağrı ile artık kalıcı barışı tahsis edeceği büyük bir adımıdır.

Yine Sayın Öcalan ve Kürt siyasi hareketinin üzerlerine düşen adımları tekrar atarak samimiyet ve iyi niyetlerini ortaya koymuşturlar. Şuan artık tamamen karşı sorumluluk devlette ve hükümettedir. Artık hükümet bu iyi niyetin karşılığında somut adımlar atmalıdır. Yine son günlerde çıkartılmak istenen iç güvenlik yasasını derhal geri çekmelidir.

Şunu da söylemimiz gerekir örgütün sadece Türkiye topraklarında silah bırakması mümkündür. Bugün cadı kazanına dönen ve işid belası gibi bir terör örgütü durdukça diğer bölgelerde silah bırakmanın mümkün olmayacağı nitekim son yaşanan Kobani olaylarını biliyoruz bu halkın öz savunma güçleri olmamış olsaydı Kobanide sonuç vahim olacaktı.

Artık sadece Kürtlerin değil mezepotayla haklarının umudu haline gelmiştir. Sayın Öcalan’ın yapmış olduğu bu çağrıyı destekliyor Hakların Kardeşliğine ve yeni yaşamın inşasında en büyük caba ve gayretin olduğuna inanmaktayız.
M.Mehmet İzci Ağrı Kültür Derneği(AKYAD) Başkanı

www.agrininsesi.com

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv