Cumhurbaşkanı ,Çocukları dağa kaçırılan Ağrılı aileler ile görüştü.

Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrılı olup dağa kaçırılan çocukları için Diyarbakır'da nöbet tutan aileleri Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüntülü olarak görüştürdü.

Cumhurbaşkanı ,Çocukları dağa kaçırılan Ağrılı aileler ile görüştü.

Koronavirüs dolayısıyla Ağrı'da ki evlerine dönen aileleri ziyaret ederek acılarını paylaşan Belediye Başkanı Savcı Sayan, Taşlıçay’a bağlı Kumluca köyünde yaşayan Yasin Kaya ve Hamur’un Seyithanbey köyünde yaşayan Mehmet-Süheyla Demir’i Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüştürerek taleplerini iletti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ailelerle görüntülü olarak yaptığı görüşmede her zaman yanlarında olduklarını söyledi.  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 17 yaşındaki Çiğdem Kaya ve 16 Yaşındaki Hayal Demir’in ailelerine olayların nasıl geliştiğini sorarak “ Rabbim İnşallah en yakın zaman da kızınızla sizleri kavuştursun. Tabi sizin başınızdaki dert çok daha farklı bir dert, İnşallah Rabbim yavrunuza da en kısa zamanda kavuşmanızı nasip eder. “diye konuştu.
Ailelerden çocukların kaçırılmaları ve kaçırıldıktan sonraki süreci dinleyen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’a aileler için gerek ne varsa yapmaları talimatını verdi.


Belediye Başkanı Savcı Sayan, aileler için gereken herşeyi yaparak onların yanında olduklarını Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a söyledi.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER