Din Görevlileri Maaşlarını İhtiyaç Sahibi Ailelere bağışladı

Ağrı Müftülüğü din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığınca sürdürülen; "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" kampanyası kapsamında, maaşlarını ihtiyaç sahibi ailelere bağışladı.

Din Görevlileri Maaşlarını İhtiyaç Sahibi Ailelere bağışladı

Koronavirüs salgınından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın ise "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" çağrısıyla destek verdiği Milli Dayanışma Kampanyası'na, ülke genelinde binlerce din görevlisi maaşını bağışlayarak destek olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Ağrı İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri bünyesinde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygusunu canlı tutmak, mağdur olan vatandaşlara destek olmak ve tüm dünyada yaşanan salgın karşısında ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında yer almak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışta bulundular.

Din görevlilerince yapılan bağışlara dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu; "Ülkemiz ve tüm dünya malum hastalık sebebiyle zorlu günlerden geçmektedir. Salgın sebebiyle çalışamayan çok sayıda vatandaşımız, yardıma ihtiyaç duymaktadır. 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlatılan bu yardım kampanyasıyla, milli dayanışma konusunda ülkemiz bir kez daha örnek olmuştur. Yürütülen bu iyilik hareketine tüm Diyanet camiası, Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın; 'Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' çağrısı üzerine gönüllü olarak destek vermiştir. Sadece İlimiz genelindeki din görevlilerimizden şimdiye kadar 117 bin 885 Türk Lirası destek sağlandı. Kampanya devam ettiği sürece bizlerin desteği de devam edecek. Din görevlilerimiz her zaman olduğu gibi yine iyilik ve hayra öncülük etmişlerdir. Kampanyaya destek veren İlimiz ve ülkemizde bulunan tüm din görevlilerine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER