Emniyet hırsızlık verileri..

Salgın nedeni ile salıverilen e kısıtlamalardan yararlanan hırsızlar Ağrı da girilmedik iş yer bırakmadı.

Emniyet hırsızlık verileri..

Ağrı da yurttaşlar Salgın nedeni ile yaşanan kısıtlama ve salıvermelerin hırsızlık olaylarının artmasına neden olduğunu düşünüyor.

Sokağa çıkma kısıtlamaların yaşandığı saatler de iş yerleri soyulan esnaflar hırsızların bu vaziyeti fırsata çevirdiklerinden şikayet ediyorlar.

Salgın nedeni ile de hırsızlık suçuna karışanların cezaevlerinden salıverilmesinin hırsızlık olaylarının artmasında öncelikli etkenlerden olduğunu ifade eden esnaflar bu olayların biran önce asgariye indirilmesi için daha sıkı önlemler uygulanması gerektiğini söylediler.

Ağrı da esnaflar hane yurttaşları hırsızlık olaylarının artmasından ve mağduriyetlerinden şikayet ederken İLKHA Ağrı  Emniyet Müdürlüğünü 2020 senesi içerisinde olan ve aydınlatılan hırsızlık olaylarına ait verileri paylaştı.

Mevzubahis habere göre Ağrı Şehir Emniyet Müdürlüğü aralarında 5 otomobil hırsızlığı da bulunan 665 hırsızlık olayını aydınlattı.

Ağrı Emniyet Müdürlüğünün konuya ait verilerinin ayrıntıları şu şekilde;

Yürütülen çalışmalar dahilinde belirleyen 621 kuşkuludan 430'unun yakalandığı ve yeniden bunlardan 165'inin alakalı makamlar tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğünden edilen bilgilere göre, aydınlatılan hırsızlık olaylarında 133 büyük ve küçükbaş hayvan, 40 kanatlı hayvan, 5 kangal köpeği, 48 bin TL nakit para, 5 adet otomobil, 7 adet motosiklet, 21 adet bisiklet, 3 adet dört tekerlekli el arabası, 2 adet kömür kazanı, 6 adet televizyon, 1 adet hamur açma kazanı, 7 adet laptop, 16 adet yarım ve çeyrek altın, 10 adet cep telefonu, 250 metre uzunluğunda elektrik kablosu, 10 adet elektrik sayacı, 15 adet delgi, 19 torba kömür ve çok sayıda çeşitli malzeme ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 23:47
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER