Erasmus Projesi Birinci Yılını Doldurdu.

T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Milli Ajansı tarafından Gençlik Projesi dahilinde kabul edilen Erasmus+ projesi "Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım" birinci senesini bitirdi.

Erasmus Projesi Birinci Yılını Doldurdu.

T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Milli Ajansı tarafından Gençlik Projesi kapsamında kabul edilen Erasmus+ projesi "Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım" birinci senesini bitirdi. Türkiye Tenis Federasyonu tarafından geçen bir sene hemen peşinden sunulan ilerleme raporu Türkiye Milli Ajansı tarafından kabul edildi. 2 sene süresince devam edecek projenin ilk yılında projede yer alan gençler covid-19 salgının yarattığı negatif şartlara karşın tenis ile tanıştılar, karantina dönemlerinde uzaktan tenis sporunu tanıdılar ve idman yoluyla aktivitelerine devam ettiler.

Ağrı, Adıyaman, Gaziantep, Mersin ve Trabzon şehirlerinde 100 genç, proje dahilinde fiziksel ve tinsel gelişimlerine katkı sağlayacak tenis sporunu hayatlarına kattı. Projenin ilk senesinde, düzenli olarak yapılan tenis idmanlarının yanı sıra uzaktan eğitim modülü heyetti, beynelmilel toplantı meydana geldi, sporcu seçim anket çalışmaları bitirdi. Ayrı olarak sporcular Türkiye Tenis Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan turnuvalara da katılmaya başladı. 18 Yaş Altı Türkiye Takım Şampiyonası'na Adıyaman'dan katılan sporcular ilk evrede yarışırken, projenin Ağrı ayağında yer alan sporcular şampiyonada final evresine kadar yükseldi.
Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım projesi ikinci senesinde ise eğitim faaliyetleri kariyer ve ferdi gelişim koçluğu alanlarında devam edecek. Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım projesinin ikinci senesinde ise eğitim faaliyetleri kariyer ve ferdi gelişim koçluğu alanlarında devam edecek. Gençlerin iyi birer tenis sporcusu olmalarının yanında bu arada iyi tasarlanmış bir kariyere sahip olmaları için çeşitli proje faaliyetleri yürütülecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 01:26
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER