Geride Kalan Emanetleri İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız..

Geride Kalan Emanetleri İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız..
Yerel bir internet sitesinde canlı olarak yayınlanan programa katılan Ağrı belediye Başkanı savcı sayan, Kızılay Ağrı şube başkanı Orhan Tatlı’nın konuk olduğu ‘Murat Ailesine Destek’ programına telefonla bağlanan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduğunu belirtti.
Yaşadığımız acılar ortak acılarımızdır’
Başkan Sayan; ‘ Ablamın vefatından dolayı acı günümüzde olsa programa katılarak acılarımızı paylaşmak istedim bütün acılar bizimdir, acılarımızı ortak paylaşacağız. Acılar, paylaştıkça azalır. Dolayısı ile benim acım, rahmetli Özgür kardeşimizin acısı. O benim ablamsa, Özgür’de benim kardeşim. ‘ ifadelerini kullandı.
 
 
‘O gece eşimle birlikte gözyaşı döktük’
 
Kahraman baba Özgür Murat ile ara ara uçak yolculuklarından dolayı Ahmed-i Hani havalimanında görüştüğünü belirten Başkan Sayan; ‘Özgür kardeşimin acısını her vakit yüreğimde hissedeceğim. Yangın faciasının yaşandığı o gece eşimle birlikte gözyaşı döktük, çok üzüldük. Olayın yaşandığı gün olay yerine gitmeyi çok istedim ama corona virüsü karantina sürecinde olduğum için dışarı çıkamadım. Orada olup acıyı paylaşmayı çok arzuladım.’ diye konuştu.
Ağrı’da zor vaziyette hayatlarını idame etmek zorunda kalan ailelerin olduğunu belirten Başkan Sayan onlara da destek olunması gerektiğini söyledi. Havuz oluşturup bağış toplamamız gerekli
Parasal zorluk yaşayan hemşerilerimizin oluşturulacak bu fon sayesinde zorlu yaşamlarına destek olmaları gerektiğini bildiren Başkan Sayan; ‘Babasız çocuklarımız, hanesi olmayan kadınlarımız, 5-6 çocuğu ile beraber tek gözlü hanelerde yaşamak zorunda kalan ailelerimiz var . Biz el birliği ile Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte bu işi biraz daha ileriye götürmemiz lazım. Bir havuz oluşturmamız, bir bağış kampanyası yapmamız lazım. Çok güzel arkadaşlarımız var, ülke genelinde güzel bağışlar toplayabiliriz. Taşlıçay’da tandır faciasında yaşamını yitiren bacımız ve ailesi için yüzlerce yardım geldi. İnsanlarımız bizi aradı. Bunu bir düzene sokmamız lazım.’ Şeklinde konuştu.
 
‘Özgür kardeşimizin ailesine hane yapmak istiyoruz!’
 
Kahraman baba Özgür Murat’ın geride kalan emanetleri için ev yapma düşüncelerinin olduğunu belirten Başkan Sayan; ‘Bu konu için Orhan başkanımızla bir araya gelip konuşmamız lazım. Müstakil bir ev mi yapılacak yoksa apartman dairesi mi alınacak. Eğer müstakil bir hane yapılacaksa biz evin tüm giderlerini üstlenmeye hazırız. Hem şahsım hem de belediyemiz hesabına katkı da bulunmak istiyorum. ‘ diye konuştu.
Kardeşini işe almak istiyoruz’
Özgür Murat’ın kardeşinin onun yerine işe alınması için ihtiyaç duyulan başvurularda bulunduğunu belirten Başkan Sayan, ‘bakanlığımızla müzakerelerimiz pozitif ilerliyor eğer bir aksilik olması vaziyetinde da Belediyemiz bünyesinde kahraman babanın kardeşinin istihdamını sağlayacağız. Böyle desteklerle acılarını bir nebze de olsa azaltabiliriz. Lakin, insanın bir yakını vefat edince içinde yüzlerce mum yanıyor. Giderek hepsi sönüyor fakat bir tanesi insan can verinceye kadar yanmaya devam ediyor. Kaybettiğimiz yakınlarımız oldu hepsinin acısı yüreğimizde daimi kalıyor. Allah, böyle musibetleri ve belaları bizden, insanlıktan uzak tutsun.’ Dedi.
 
Ağrı halkının Murat ailesini yalnız bırakmayacaklarını çok iyi bildiğini belirten Başkan Sayan, Ağrı halkından da destek istedi. ‘Ev konusunu biz çözelim, toplanan para ailenin hesabına yatsın’ Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Kızılay tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan paranın aileye verilmesi, ev sözünü de kendisinin yerine getireceğini belirtti.
 
Ailenin geleceği için toplanan paranın onlara verilmesi hayatlarını sürdürme açısında yarar getireceğini söyleyen Başkan Sayan, ‘Olayın ilk günün de gazeteci arkadaşlara da söylediğim gibi ömür boyu çocuklarımızın eğitim giderini üstlendiğimi belirtmiştim. Ağrı’da yürekli insanlarımız var, bundan en ufak şüphem yok, ailemiz için ihtiyaç duyulan olan her şey kesin yapılacaktır.’ dedi
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 01:28
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER