HURDALARDAN ENGELLİ BİSİKLETİ YAPTI..

Ağrı’da uzun yıllardır motor ustalığı yapan Veysel Demirkaya (45), tamirlerini yaptığı motosikletlerden kalan yedek ve hurda parçaları değerlendirerek engelliler için 3 tekerlekli bisiklete dönüştürdü.

HURDALARDAN ENGELLİ BİSİKLETİ YAPTI..

Bahçelievler Mahallesinde bulunan Yekta Motosiklet'te oğullarıyla motor ustalığı yapan 5 çocuk babası Veysel Demirkaya, hurda malzemeleri değerlendirerek engelli bisikleti yaptı.

“Boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum”

Demirkaya, yapım süresince bisiklet için kullandığı tüm malzemelerin atık olduğunu söyleyerek, “Piyasada bulunan engelli bisikletlerin maddi anlamda fazla olması beni bu düşünceye yöneltti. Kendi imkânlarım dâhilinde piyasada bulunan engelli bisikleti fiyatlarından daha düşük maliyete kullanışlı ve sağlam bir bisiklet yaptım. Şuanda ikincisi için çalışmalar yapıyorum. Boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum” dedi.

“İşten boş kalan zamanımda hurdalık malzemelerle bu bisikleti yaptım”

Ağrı’da kendi imkânlarıyla engelli bireyler için 3 tekerlekli bisiklet üreten Veysel Demirkaya, “Ben 16 yaşımdan beri bu işle uğraşıyorum. Yani yaklaşık olarak 30 yıldır bu tür tamir işleriyle uğraşıyorum. Önceden tamir ettiğimiz motorlardan kalan parçaları hurdaya gönderiyordum. Sonradan aklıma engelli bireyler için yapmak geldi. Bende işten boş kalan zamanlarımda hurdalık malzemeleri değerlendirerek bu bisikleti yaptım. Şimdi ikincisini yapmaya başladım. İnşallah engelli kardeşlerimizin rahatça kullanması için bisikletler üretmeye devam edeceğim.” Şeklinde konuştu.

“Tamamen hurdalardan elde ettiğimiz malzemeleri kullandım”

Engelli bireylerin yaşadıkları sorunları yakından bildiğini dile getiren Demirkaya, yaptığı konuşmada boş zamanlarında engelli bireyler için bir şeyler yapmak istediğini aktardı. Demirkaya, konuşmasına şu sözleri ekledi:

“Ben engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlar yakından biliyorum. Çevremden tanıdığım bireyler olduğu için sıkıntılarını az çok biliyorum. Onların birçoğu engelli bisikleti alabilecek durumda değil. Maddi anlamda çektikleri sıkıntılardan dolayı dışarıya rahatça çıkıp insanların arasına karışamıyorlar. Dolayısıyla engellilerin sosyal hayata karışması da engellenmiş oluyor. Bu yüzden bence biraz daha iyi şartlar sağlanmalı. Onlar için kolaylıklar sağlanması açısından çalışmalar yapılmalı. Bende kendi çapımda onlara destek olmak için böyle bir şey ürettim. Ve tamamen hurdalardan elde ettiğimiz malzemeleri kullandım. Benimle birlikte burada oğullarım da çalışıyor. Onlarla birlikte boş zamanlarımızı bu şekilde değerlendiriyoruz. “

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 00:16
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER