Kadın Muhtar Can Güvenliğim yok dedi yardım istedi.

Köylünün saldırısına uğrayan kadın muhtar: Can güvenliğim yok

Kadın Muhtar Can Güvenliğim yok dedi  yardım istedi.

Ağrı'daki bir köyün muhtarı olan Meryem Önkür, içme suyu ağında olan arıza hasebiyle bir grubun saldırısına uğradı. şikayetçi olduğunu ve olayın kamera kayıtlarının elinde olduğunu söyleyen Önkür, "Hizmet vermemi daimi olarak saldırılarla engellemeye çalışıyorlar, can güvenliğim yok" diyerek isyan etti.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Meryem Önkür (26), 31 Mart 2019'da yapılan seçimlerde Doğubayazıt'a bağlı 250 haneli, 500 nüfuslu Dalbahçe köyüne muhtar oldu.

İÇME SUYU AĞI NEDENİYLE SALDIRIYA UĞRADI

Önkür, içme suyu ağında olan arıza nedeniyle bir grubun saldırısına uğradı. Fiziki ve sözlü saldırıdan diğer köylülerin yardımıyla kurtulan Önkür, şikayetçi olacağını söyledi. Saldırı anını cep telefonuyla kaydettiğini, alakalı müesseselere şikayette bulunacağını belirten Önkür, "Önceden de aynı kişi ve kişilerin saldırısına maruz kaldım. Köye ve köylülerime hizmet yapmamı sürekli sözlü ve fiziki saldırıları ile engellemeye çalışan kişilerden çok rahatsız oldum, psikolojim bozuldu. Ben hizmet yapmaya çalışıyorum. Hizmetin karşılığı saldırı olmamalı. Can güvenliğim yok, devlet büyüklerimden bana yardımcı olmalarını istiyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 23:28
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER