MEMLEKETTE HİZMET ETMENİZ İÇİN SİYASETÇİ OLMANIZA GEREK YOK

Ahmet atılmış yazdı..

MEMLEKETTE HİZMET ETMENİZ İÇİN SİYASETÇİ OLMANIZA GEREK YOK

CHP’de dün düzenlenen MYK toplantısında Doğu ve Güneydoğu illerinden 25 il başkanının görevden alınmasının istendiği ileri sürüldü. CHP’li bir kaynak anketlerde CHP’nin oylarının düşük çıkması
Nedeniyle 25 il başkanının görevden alınmasının konuşulduğunu söylerken daha önce görevden alındığı belirtilen ve sonradan yalanlanan Ağrı İl Başkanı’na görevden alındığı tebliğ edildi.
Ağrı İl Başkanı İbrahim Aslan, görevden alındığı bilgisini doğruladıktan sonra, Ağrı ve ilçelerinde CHP ağrı il başkanlığı için ne kadar hali vakti yerinde olanlar varsa, Ankara yollarına düşmeye başladılar.
Tabi ki, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, Türkiye cumhuriyeti devletinin yüksek seçim kurulunun iç tüzük kriterlerine uygun her vatandaş adaylık için kendisinden istenen şartlara uygunluk gösterebildiği sürece aday olabilir.
Buraya kadar her şey gayet normal ve aday olan vatandaşın en doğal demokratik hakkıdır.
Asıl irdelenmesi gereken ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken konu şudur.
Aldığım duyumlara göre şu ana kadar, Ağrı ve ilçelerinde CHP ağrı il başkanlığı adaylığı için 25 tane zengin iş insanının haftalardır, Ankara’da karargâh kurdukları ve CHP genel merkezinin koridorlarını aşındırdıkları konularıdır.
Olamaz mı? Elbette ki, olur.
Olmasına olur da, Eeee mademki olur, sen neyi anlatmaya çalışıyorsun mu diyebilirsiniz.
Anlatayım………..
CHP İl başkanlığı için Ankara yollarına düşen bu 25 iş insanının siyasi sürecine bakıldığında, hepsi ayrı ayrı partilerin alt ve üst kademelerinde görev almış ve aktif rol oynamış kişilerdir.
Ve bu şahıslar, o dönemlerde bağlı bulundukları partilerinin birer siyasetçi bireyi gibi değil de, birer militan gibi, gerek, faaliyetleriyle gerekse de, söylemleriyle partilerine toz kondurmayan şahıslardı.
Bu şahıslar o dönemlerde temsil etikleri partilerindeki pozisyonları ve sıfatlarıyla şuan, il başkanlığını elde edebilmek için canını dişine taktıkları CHP ye, dinsiz, komünist, ayrımcı parti diye bas bas bağıran kişilerdi.
Tamam, haklısınız siyasette bu tür manevralar var. Bende bu durumları her ne kadar benimsemezsem de, anlayabiliyorum.
Asıl hazım edemediğim, asıl alışamadığım ve her duyduğumda tiksindiğim konu şudur.
Bu insanlara neden siyaset diye her sorduğunuzda, hepsinin tek ağızdan fosilleşmiş ve klasik hale getirdikleri cevapları vermeleridir.
Cevapları nedir? MEMLEKETE HİZMET İÇİN.
Mademki memlekette hizmet aşkıyla bu kadar yanıp tutuşuyorsunuz, mademki, mal varlığınız var. Mademki memlekettin zengin iş insanları sıfatıyla tanınıyorsunuz, o zaman başka, başka iş sahaları açın ki, hem memlekete yatırım yapmış olun, hem de, memlekette işsiz gezen en az 10.15 tane işsiz gence istihdam yaratın.
Mademki amacınız memlekette hizmettir, o zaman yörenin birer duyarlı ve zengin iş insanları olarak, İl valiliğine projeler sunun, belediye ye, destek verin, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerini harekete geçirin ki, hem sosyal sorumluluk görevlerinizi yerine getirin, hem de, memlekette olan sevdanızı ve hizmet aşkınızı göstermiş olun.
Bu saymış olduğum çalışmaları yapmanız için ile de, siyasi konum sahibi olmanıza gerek yok ki.
Ne diyelim. Allah’’ gönlünüze göre versin.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER