Murat Nehri Çöp ve Moloz.

Doğubeyazıt gazetesi imtiyaz sahibi nezir çelik yazdı. DEMEKKİ AĞRI YETKİLİLERİ ÇÖP MESELESİNE KESİN ÇÖZÜM BULMUŞ OLACAKKİ BURAYA HİÇ BİR YAPTIRIM UYGULAMIYORLAR….

Murat Nehri Çöp ve Moloz.

At suya gitsin mantığı hali hazırda Ağrı`da işliyor. Su götürdü mü, en azından atıldığı yerden biraz uzaklaştırıyor. Ta ki bir başka yerde karaya vuruncaya kadar.

O vakit da işin kokusu çıkıyor.

İşte Ağrının yaptığı da bu. Ağrı`da toplanan bir bölüm molozlar bir takım kişiler tarafından Murat nehrine boşaltılıyor. Murat Suyu da bu moloz ve çöpleri alıp bir yerlere götürüyor.

Üstelik çöpler öyle fütursuzca dökülüyor ki hiç kimseye de eyvallah etmiyorlar. Zira çöplerin döküldüğü yer şehrin yanı ve transit yolun geçtiği bölge. Buradan her gün binlerce yerli ve yabancı araç geçiyor.

Biz gördüğümüze göre demek ki herkes bunu görüyordur.

İşin enteresan yanı hepimizden daha çok çevreci olması şart olan çevre ve Şehircilik Müdürü de bu yoldan geçiyor.

Yetkililerin, Murat nehrine dökülen BU MOLOZ VE ÇÖPLERİ fark edememeleri .

O vakit tek bir tercih kalıyor. Demek ki herkesin bu temizlik metodundan haberi var ve göz yumuyorlar. çevreci göz yumuyor, belediye göz yumuyor, dolayısıyla Murat da alıp götürüyor…

Bu vaziyete reaksiyon gösteren yurttaşlar, bu manzara hanedeki çöplerin süpürülerek halı altına alınmasına benziyor. Baksanıza ne varsa bu dereye atılmış ne yazık ki yetkililerde görevlileri de bunu görmezden gelmiş. Şehir içindeki bu dere bir taraftan çöp ve mikrop yuvası olurken diğer yandan da bu manzara gözler önüne serilmiş” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 19:42
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER