Savcı sayan ASKON Bölge toplantısına konuk oldu.

Savcı Sayan Askon Başkanına Hayvancılık Projesini Anlattı

Savcı sayan ASKON Bölge toplantısına konuk oldu.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan seçim vaatlerine koyduğu hayvancılık projesi için, askon bölge toplantısına katılarak bilgilendirme yaptı.

Belediye başkanı savcı sayan askon bölge sube başkanları toplantısına katılarak hayvancılık projesinin merkez üssü ağrı olması için askon bölge başkanı ve il başkanlarına  bilgilendirme yaparak söyle dedi;

Şimdi ben  şöyle bir şey düşünüyorum bu işle  ilgili çok özel bir formül var iş adamları buraya büyük bir et entegre tesisi kurmuş olsalar Bütün işlenmiş etleri  yapmış olsak bunların yanına ağrı  dönerini  marka yapsak ünlü kefelerin zinciri gibi Türkleri her tarafında  iyi alışveriş merkezlerinin olduğu yerlerde satış yerlerini açsak Ve burada üretilen etleri  Türkiye dağıtsak  Hem işlenmiş hem Parça et olsun sucuğu  olsun salamı  olsun her çeşit etini  yapsak güzel olmaz mı Her sabah buradan  nasıl ki mersinden sebze meyve olarak 40-50- tır  çıkıyor Türkiye dağılırsa Marmara'dan Karadeniz’den  balık  dağıtılıyorsa ağrıdan çıkan etler  Türkiye satış noktalarına dağıtılırsa Burada büyük bir başarı elde ederiz.

 Bunun Hayvancılık üzerine etkisi nedir sadece kesilecek mi Hayvanı hayır  Onunda  formülü var eskiden bizim buradaki tüccarlar ne yaparlardı  gelirlerdi  köylerde insanlara derlerdi ki biz sana 10  hayvan vereceğiz sen bu o hayvan besleyeceksin altı ay sonra getireceksiniz biz Sermaye benimdir  Kar yarı yarıya  bölüşeceğiz diyorlardı. şimdi biz bunu daha iyi bir şekilde geliştireceğiz  şöyle yapalım biz köylüye hayvan verelim Kantara çıkaralım  Canlı olarak kaç hayvan verdik 20 tane  yaklaşık  kaç ton   cıktı 10  ton Altı ay sonra kesme getireceksin  sağlık sigortası bize ait veteriner biz ait bütün bakımı yemi ona ait olacak. siz altı ay sonra getirdiniz kantara çıkaracağız kaç ton geldi 15 ton cıktı sermaye kaç ton 10 ton kalan 5 ton bakıcıya verilecek  5 ton karı tamamı besiciye vereceğiz. Böylelikle hem hayvancılık gelişecek hem de et entegre tesisi hayata geçmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 03:42
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER