SAVCI SAYAN'DAN VEFA ÖRNEĞİ..

AĞRI’DA "DOÇ.DR. YAŞAR ERYILMAZ CADDESİ"… ve "MİKAİL AYDEMİR CADDESİ"

SAVCI SAYAN'DAN VEFA ÖRNEĞİ..

Mehmet Koç

Halen Karantinada olan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Covid-19 ile mücadele ederken, bir yandan da Ağrı'ya hizmeti geçen ve Ağrı'nın markası haline gelen insanları, unutmamak ve unutturmamak için çabalıyor.

Ağrı'ya önemli hizmetleri olan siyasetçi, bilim insanları ve sanatçılar hakkında detaylı bir çalışma başlatan Sayan, günümüzde ya da geçmişte kamuoyu tarafından takdir edilen kişileri, her zaman yad etmek ve zihinlerde yaşatmak istiyor.

Ağrı orijinli çok sayıda şahsiyetin, gerek yerelde, gerekse Türkiye kamuoyunda tanınan ve kabul gören birer Ağrı markası haline geldiklerini ifade eden Sayan" biz de bu insanlarımızı devamlı sormamız ve hatırlamamız gerekir. Bir zamanlar, bize hizmet eden ve bize gölge olan bu değerlerimizi, yad etmek, zaman zaman da kendilerini ziyaret etmek bizim için bir vefa borcudur" dedi.

Bu konudaki çalışmaları çok önemsediğini ifade eden Başkan Sayan, "öncelikle Ağrı'ya hizmetleri olan bu büyüklerimizi her zaman yaşatmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Cadde ve sokaklara isimleri verileceği gibi, zaman zaman da çeşitli toplantılar ile kendilerini anacağız" diye konuştu.

Bu çalışmalar kapsamında Sağlık eski Bakanı Doç.Dr. Yaşar Eryılmaz ile iki dönem Ağrı Milletvekili seçilen merhum Mikail Aydemir'in isimleri Ağrı'nın iki caddesine verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 20:57
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER