Şeref Aydemir siyasetçileri göreve çağırdı.

Doğruyol Partisi efsanevi İl başkanı Şeref Aydemir Ağrı da sağlık hizmetlerinin içine düştüğü duruma isyan etti.

Şeref Aydemir  siyasetçileri göreve çağırdı.

Aydemir İsyan Etti

Aydemir sağlıkta yaşanan sorunların ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirterek Ağrı’nın insana yaraşır hizmet standartlarından çok uzakta olduğuna vurgu yaptı.

Üç ana başlıkta itirazlarını dillendiren Şeref Aydemir yaşadıklarından örnek vererek gerekli adımların atılması için AKP İl Başkanı Abbas Aydın’ı da arayarak görüştüğünü söyledi.

Şeref Aydemir; Öncelikle Ağrı Devlet Hastanesine  gittiğimde her doktorun yanında en amiyane tabirle bir ‘’değnekçinin’’ görev yaptığına şahit oldum. Konuşmak yerine bağırmayı iletişim şekli olarak seçen bu çalışanların acil bir şekilde rehabilite edilmesi gerekmektedir.

Hastaneye gelen her vatandaş zaten sancılı bir sürecin getirdiği ruh hali ile sıkıntılı durumdadır ve hasta çalışan ilişkisi desibeli yükses ses tonu ile sürdürülebilir bir ilişki değildir.Bu konunun öncelikle ele alınması gerekir.

İkinci bir husus da temizliğe ilişkindir ki Hastanede tuvaletlerin durumunu izah edebilmek için uygun bir cümle kurabilmek bile mümkün görünmemekte,tuvaletler Fosfeptik çukurlarındaın çevresinden bile daha rezil bir hal resmetmektedir,dedi.

Aydemir asıl can alıcı noktayı da yaşanmışlığından örneklendirdi. Kan alma tüpü olmayan sağlık ocağımı olur dedi.

Aydemir yine tedavi amaçlı gittiğim sağlık ocağında tetkikler için kan vermemiz gerektiği söylendi ama sağlık ocağında kan alma tüpü olmadığı için işlem gerçekleştirilemedi.Buna bırakın Türkiye’yi dünyanın neresinde üzerinde herhangi bir sağlık kuruluşu tabelası asılı olan kurumda rastlanılabilir merak ediyorum ,dedi.

Aydemir siyasileri böyle hayati meselelerde bahane üretmeden görevlerinin gereğini yapmaya davet etti.

kaynak: agri04haber

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER