SERHAT ŞEHRİMİZE HOŞ GELDİNİZ

Köşem yazarımız Kerem Engin yazdı.

SERHAT ŞEHRİMİZE HOŞ GELDİNİZ

Sayın Osman Varol şehzadeler diyarından serhat şehrimize hoş geldiniz. Ağrı Valiliği görevinizin hem sizin hem de memleketimiz için hayırlı olmasını dileriz.  Artık derdi büyük ancak dermanı kolay bir şehrin başındasınız.  Hemen belirteyim Ağrı’ya atanan memur ve idareciler genelde biraz tedirgin ve buruk gelseler de ayrılırken hüzünlenip gözyaşlarını tutamadıklarına çok şahit olmuşuz.  Zira insanının sıcakkanlılığını samimiyetini ve sadeliğini çok kısa sürede kendiniz göreceksiniz. Bu yüzden Ağrı derdini dinleyen, yarasına merhem olan ve kendisine hizmet eden herkesi büyütür ve her zaman hayırla yad eder.

Maalesef şehrimiz üzerinde hep negatif bir imaj olmuştur. Ön yargılı atmosfer hem ekonomik, hem sosyal ve hem de toplumsal yapımızı olumsuz etkilemiştir. Oysa şehrimiz hiçbir zaman büyük asayiş sorunlarının yaşandığı ve geniş çaplı güvenlik problemlerinin vuku bulduğu bir kent olmamıştır.

Soğuk iklimi, kısıtlı imkânları ve yılların biriktirdiği sorunları itibariyle zor bir şehirdeyiz. Eksiklerimiz ve dezavantajlarımız çok,bu yüzden beklentilerimiz fazla. İmkânsızlıklar ve geçim sıkıntılarından dolayı sürekli göç veriyoruz. Sürekli göç ise sermayenin durmamasına ve yerleşik bir kent kültürünün oluşmamasına sebep oluyor.

Birçok olumsuzluk arasında halefiniz Süleyman Elban Bey küçük dokunuşlarla güzel işlerin ortaya çıkabileceğini somut örneklerle ortaya koydu. Kendisini hayırla yad ediyor yeni vazifelerinde başarılar diliyoruz. Süleyman Valimiz güzel işler yaptı ancak yarım kalan projelerin tamamlanıp daha da ileriye götürülmesi gerekiyor. Sizde yerinde göreceksiniz ki, istihdam, sağlık, eğitim ve sosyal yaşam en önemli sorunlarımızın başında geliyor.Artık ilimizin mülki amiri olan siz değerli valimizden beklentimiz halkımızın en acil ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup şehrimize değer katacak kapsamlı eserler bırakmanızdır.

Umarız sizin de “Bismillah” deyip göreve başlamanızla şehrin tüm dinamikleri daha fazla el ele verip Ağrı’yı hak ettiği yerlere ulaştıracaktır. Zira ancak istişare ve el birliğiyle sorunları asgariye indirebilir değişim, gelişimve kalkınmayı sağlayabiliriz. Bu noktada oldukça tanınmış, çalışkan ve önemli bir siyasi aktör olan belediye başkanımız Savcı Sayan ve girişken vekilimiz Ekrem Çelebiher projenizde en yakın destekçiniz olacaktır.İnanıyoruz ki, kurumların eş güdüm çalışması ve halkın teveccühü ile şehrimiz her alanda gelişen örnek bir kent olacak.

Dolayısıyla sayın valim sizden beklentimiz sadece şehrin mülki amiri idarecisi ve devletin temsilcisi olarak kalmamanızdır. İklimi sert, halkı samimi ve cömert olan şehrimizin tanıtımına büyük katkılar sunacak bir turizm elçisi… Ülke sıralamasında hep sonlarda olan eğitim grafiğimizi başarılarıyla yukarılara taşıyacak bir eğitim gönüllüsü… Genç nüfus oranının oldukça fazla ve işsizliğin had safhada olduğumemleketimizde istidamı arttıracak fahri bir yatırımcı… Üretme ve pazarlama koşullarının oldukça zor olduğu bu ortamda şehrin ticari hacmini arttıracak biresnaf ve iş insanıgibi çalışmanızdır…

Küçük gayretlerle gelişmeye, büyümeye ve güzel bir kent olmaya müsait Ağrı’mızın en acil ağrılarından başlayarak çözümler üreteceğinize inanıyoruz. Yıllarca havasını soluyup, kaldırımlarını arşınladığımız,sevincimizi de kederimizi de her karışına nakşettiğimiz bu şehirde nice hayırlı ve güzel hizmetler yapmanız duasıyla… Hoş geldiniz hoş görmeniz dileklerimizle

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER