TARIM İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Müdürlüğümüzün 2019 yılı çalışmalarının değerlendirildiği ve 2020 yılında yapılacak çalışmaların ele alındığı 2019 Yılı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

TARIM İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Müdürümüz Kenan ENGİN, İl Müdür Yardımcıları, İlçe ve Şube Müdürleri, Döner Sermaye Saymanı ve Kurum Avukatı katılım sağladı.
Toplantının açılış konuşmasında İl Müdürümüz Kenan ENGİN;
Değerlendirme ve koordinasyon çalışmalarının birlikteliği sağladığı ve kurumsal verimliliği arttırma adına önemli olduğunu dile getirerek, İlimizin gıda, tarım ve hayvancılık alanındaki mevcut durumu, İlin tarımsal açıdan güçlü ve zayıf yönleri ile geleceğe yönelik hedef ve stratejileri üzerine fikir alışverişinde bulunulan istişare toplantılarının, çiftçilerimizin karşılaşmış oldukları sorunların çözümü noktasında verimli geçtiğini söyledi. İlimizde 2018 ve 2019 yıllarında uygulanan ve 2020 yılında da uygulanacak olan Meyveciliği Geliştirme Projesi ile 2019 yılında Bakanlığımızca verilen destekler, bulaşıcı hayvan hastalıklarının önlenmesi amacıyla sürdürülen aşılama çalışmaları ve hayvan kimliklendirme faaliyetlerinin önemini belirterek bu konularda gerekli özverinin 2020 yılında da gösterilmesini istedi.
Toplantıda İlçe ve Şube Müdürleri çalışma alanlarıyla ilgili bilgiler vererek, ilimiz tarım ve hayvancılığını ilgilendiren konularda ortak hareket edilmesinin gerekliliğine dikkat çektiler. İlçe Müdürleri ilçelerinin tarım ve hayvancılık durumu, aşılama durumları, personel durumu ve araç durumunu belirterek sahada yaşanılan problemleri dile getirdiler. 
İl Müdürümüz Kenan ENGİN, 2020 yılında uygulanması planlanan projeler ve çiftçilerimiz karşılaştığı sorunların asgari düzeye indirgemek için yapılması gereken çalışmalar yönünde toplantıya katılanlar ile görüş alış verişinde bulunarak soru-cevap şeklinde toplantı sona erdirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 00:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER