Tarım Müdürü İşletmeleri Gezdi.

Tarım Müdürü İşletmeleri Gezdi.

Tarım ve Orman il  Müdürü Kenan ENGİN bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Doğubayazıt'a gitti.

ilçe Müdürlüğüne uğrayan ENGİN; Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal AKPINAR'ı da makamında ziyaret etti. Sonrasında Doğubayazıt'a değer katan Eydin-Cevan süt işletmesini ve İsmailoğulları Saanen keçi çiftini ziyaret eden ENGİN duyduğu memnuniyeti çiftçilerle ve ilçe personeliyle paylaştı.

Eydin-Cevan işletmeleri müdürü Yasin BİÇER'le işletmeyi gezen ENGİN; sütle kalmayıp yoğurt, peynir gibi süt ürünleri üretmeleri ile ilgili teşvikte bulundu.

Hemen peşinden İsmailoğulları keçi çiftliğini gezen ENGİN; çiftliğin ilimizde örnek bir proje olduğundan söz etti. Çiftlik ile ilgili bilgi veren işletme sahibi Tolga İSMAİLOĞULLARI; '' İşletmemiz takriben bir ay önce bir milyon liralık bir Yatırımla hayata geçirildi. İşletmemizde yüz baş saanen keçisi, bir adet teke ve bir adet kuzu bulunmaktadır. İşletmemiz Avrupa Birliği standartlarında yapılmış olup 'hasıl' dediğimiz ürünle kendimiz keçinin yiyeceği yemi üretmekteyiz. Gebe olan keçilerimiz doğum yaptıklarında sütünü sağıp sütünü de değerlendirmeyi tasarlıyoruz. '' Diye konuştu.

Ziyaretleri esnasında her iki işletmeden hoşnut ayrılan ENGİN'e İlçe Müdürü Salih AKKUŞ ve Hayvan Sıhhati, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Şerif YILMAZ eşlik etti etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 01:25
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER