VALİ TEKİNARSLAN’IN YEMEĞİNDE HDP RAHATSIZLIĞI

Vali Yardımcısı Sırrı Sakık’ı Teğet Geçti

01 Mart 2015 Pazar 23:20
VALİ TEKİNARSLAN’IN YEMEĞİNDE HDP RAHATSIZLIĞI

 Haber: Alirıza Aydemir 

Ağrı valisi Mehmet Tekinaslan valilik görevini vali yardımcısı Rasim Belge devrederek Ağrı’dan ayrıldı. Merkez valiliğine atanan Tekinaslan için bir veda yemeği veridi.

Vali Tekinaslan’ın veda yemeğine Ağrı milletvekilleri, Ağrı’daki bakanlıkların en üst yetkilileri, AKP’li ilçe belediye başkanları ve Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık davet edildi.

Yemekte bir konuşma yapan vali yardımcısı Rasim Belge davetlilere hitaben bir konuşma yaptı. Belge, “Sayın Valim, Sayın milletvekilim, diye devam ederek katılanların isimlerini tek tek sıraladı, fakat hitap sırasında Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık’tan hiç söz etmedi.

Vali Yardımcısının acemice yapılan bu konuşmasına tepki gösteren Sakık, “ neden ötekileştirme yapıyorsunuz, ben Ağrı Belediye Başkanıyım ve Ağrı Halkı adına buradayım. Beni görmezden geliyorsunuz, bu davranışınızı unutkanlığınıza bırakıyorum” dedi.

Duruma üzülen katılımcılar “ vali yardımcısı, HDP’li ilçe belediye başkanlarını yemeğe davet etmediği gibi koca il belediye başkanını da görmezden geldi. Bu çok yanlış bir davranıştır. Barış Sürecinin hız kazandığı bu günlerde böylesi acemilikler birlik ve dirliğe zarar verir” dediler.

/resimler/2015-3/1/0842093699970.jpg

/resimler/2015-3/1/0843039638525.jpg


www.agrininsesi.com

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv