Vali Varol, Doğubayazıt’taki Saanen Keçi Çiftliğini Ziyaret Etti

Vali Varol, Doğubayazıt’taki Saanen Keçi Çiftliğini Ziyaret Etti

Vali Dr. Osman Varol, Tolga İsmailoğulları ve Seyit Nuri tarafından kurulan saanen keçi çiftliğini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bir ay önce faaliyete geçen, 100 adet saanen keçisinin bulunduğu, Avrupa Birliği standartlarında yapılmış çiftlikte, ahır ve sağım hanede incelemelerde bulunan Vali Varol, projenin bölgemize örnek bir yatırım olduğunu belirtti.

Büyüme hızı, hastalıklara direnç, süt imalatı ve üreme kabiliyeti gibi kalıtsal özellikleri ile hayvanların etraf ile başa çıkma kabiliyetlerini negatif etkileyen stres etmenini ortada kaldırmak emeliyle hayvanlara klasik müziğin dinletildiği çiftlikteki incelemelerine, hayvanların yemlerinin topraksız bir biçimde yetiştirildiği hasıl yem odası ve keçi gübresinin oksijensiz ortamda karbondioksit ve metan gazına dönüştürüldüğü biyogaz biriminde devam eden Vali Varol, yeni kurulan çiftliğin keçi sütü imalatı noktasında büyük bir potansiyele sahip olduğunun vurgulayarak, çiftlik sahiplerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Valimiz Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde, Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Şehir Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin ve ilçe protokolu eşlik etti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 01:26
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER