Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencileri Şerzan Kurt'un Öldürülmesine Protesto Etti

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencileri Şerzan Kurt'un Öldürülmesine Protesto Etti

25 Mayıs 2010 Salı 22:57
Ağrı İbrahim Çeçen  Üniversitesi Öğrencileri Şerzan Kurt'un Öldürülmesine Protesto Etti
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (iç) okuyan bir grup öğrenci, Muğla Üniversitesi'nde çıkan olayların kapatılmaya çalışıldığını iddia ettiler.
Eğitim Fakültesi binasından alkışlarla çıkan bir grup öğrenci dekanlık binası önünde toplanarak hazırladıkları basın bildirisini okudular. Ülke genelinde yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği açıklamada "Muğla Üniversitesi öğrencisi Şerzan Kurt ne yazık ki yaşam mücadelesine yenik düşmüştür. Kurt'un ölümüne yol açan kurşunun kimin silahından çıktığına yönelik sorulara yetkililerce hala bir netlik kazandırılamamıştır. Yaşananlara dair bir çok sanığın ifadesi ve görüntüleri mevcutken bu olayların arkasında kim veya kimlerin elinin olduğunun bulunmaması bu suça ortak olmaktan başka bir şey değildir" denildi.
Açıklamada, olay yerinde bulunan delillerin karartıldığını iddia eden öğrenciler "Tüm gelişmelere rağmen yaşananların ve arkasındaki gerçeklerin hala aydınlatılamamış olması kuşku veren bir durumdur. Son dönemlerde çeşitli illerde ortaya çıkan çatışma ortamı düşünüldüğünde bu açıdan daha fazla önem arz etmektedir" diye belirttiler.
Basın açıklamasının ardından öğrenciler sloganlar atarak olaysız dağıldılar
banner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv