Ağrı Kuyu Suyu İçmekten Kurtuluyor

Ağrı Kuyu Suyu İçmekten Kurtuluyor

Ağrı Kuyu Suyu İçmekten Kurtuluyor
Ağrı Yazıcı Barajının su tutması ile birlikte Ağrı?nın içme suyuna çözüm bulmak için çalışmalar başlatıldı. Bu güne kadar kuyu suyu içen Ağrı halkı yakın zamanda arıtılmış temiz su içmeye başlayacak.
Yazıcı Barajından arıtma yoluyla sağlanacak içme suyu DSİ tarafından yapılacak. Ağrı Belediyesinin bu güne kadar içme suyu temin edemediğini ifade eden yetkililer, ?bu çok önemli bir proje. Halkın sağlığı ile alakalı olduğu için öncelikle sonuçlandırılması gerekir. Ağrı Belediyesinin başarabileceği bir iş değil. Esasen belediyenin böyle bir yatırım gücü olmadığı gibi, teknik olarak da belediye bu işe yeterli değildir. Belediyeye kalırsa içme suyu Ağrı?ya zor gelir.
Öte yandan, Ağrı Yazıcı Barajı da DAP kapsamına alındı. DAP kapsamına alınan yatırımlar için ödenek kaydı bulunmadığını ifade eden DSİ yetkilileri, ?müteahhit yapacağı bütün harcamalarını ödenek sıkıntısı olmadan alabilir. Yazıcı Barajı müteahhidi İbrahim Çeçen olduğu için Çeçen?in bu işi kısa sürede bitireceğini umut ediyoruz. Çünkü bu yatırım yöre halkı için yaşamsal bir yatırımdır? diye konuştular
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2010, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER