Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Aydemir mesajında şunları söyledi,19 Mayıs 1919?da Atatürk?ün Samsun?a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ?Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.? diyerek ilan et

Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Aydemir mesajında şunları söyledi,19 Mayıs 1919?da Atatürk?ün Samsun?a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ?Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.? diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir."Büyük Önder Atatürk'ün önderliğinde başlayan milli mücadele, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet ilan edilerek son bulmuştur. Cumhuriyet; Türk Ulusu'na bırakılmış olunan en büyük mirastır. Bizler içerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde bu mirasın önemini çok daha iyi biliyoruz.En değerli manevi varlığımızın Türkiye Cumhuriyeti olduğunu asla unutmamalı ve bağımsızlığımız uğruna dökülen kanları hep hatırlamalıyız. Türk Ulusu, zor günlerinde birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukların üstesinden gelmiştir. Yine yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen ulus olarak aynı kararlılığı göstererek ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumaya devam edeceğiz.Geçmişi sağlam temellere dayanan bir toplum olarak 1923'ten beri dimdik ayaktayız. Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde öncelikle başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere bu uğurda canını hiçe sayan tüm aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, halkımızın bu mutlu ve gururlu bayramını kutluyorum."ifadelerini kullanarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2011, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER