Ağrı'da Öncü Bir STK, ?Rehber-Der? Açıldı

Yozlaşmanın önüne set çekerek öğrenci ve gençlerin gerek dünyevi ve gerekse uhrevi hayatlarının daha iyi olabilmesi için Ağrı'da öncü bir STK olmaya aday, Rehber-Der açıldı.

17 Eylül 2010 Cuma 11:58
Ağrı'da Öncü Bir STK, ?Rehber-Der? Açıldı

Gençlerin İslami olarak daha iyi bir yere gelmesi ve yozlaşmanın önüne set çekmek amacıyla Rehber Eğitim Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Rehber-Der) adıyla yeni bir dernek kuruldu.

Hayatın her safhasıyla öğrencileri ve gençleri yozlaştıran sistemin önüne set çekerek gençliğin gerek dünyevi ve gerekse uhrevi olarak yetişmesi için çabalayacaklarını ifade eden Rehber Der Başkan Hasan Özbay; ?İslam ümmeti sekerat ile doğum sancısı arasında kaldığı bir dönem geçirdi. Allah?ın yardımı ile sonuç doğum oldu.

Geçmişte, genelde İslam alemine özelde ise Kürdistan?a birçok zulüm yapılmıştır ki yankıları hala devam etmektedir. Bölgede eğitim, sosyal ve en önemlisi maneviyat olarak büyük tahribatlar olmuştur. İşte biz Rehber-Der olarak oluşan bu tahribatı, yeniden yükselişe geçen İslam güneşi ışığında çözmektir gayemiz. Buna inanıyor ve kendimize güveniyoruz. Çünkü biz sorunu iyi tanımlamış ve çözümün hangi reçete olacağını biliyoruz? dedi.

Hedeflerine ulaşmanın kolay olmayacağının bilincinde olduklarını ifade eden Özbay, ?Evet çünkü biz de bunu yaşamış fertleriz. Büyük kıyımlara uğramış bu değerlerimizi onarmamız elbette basit ve meşakkatsiz olmayacak. Biz bunun da bilincindeyiz. Dernek üyelerimiz ve gönüllülerimizle bunu başaracağımıza inanıyoruz. İnşallah açmış olduğumuz derneğimiz gelecekte meyve verecek bir ağacın tohumudur? ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv