Ağrı'daki Trafik Sorunu Masaya Yatırıldı

Ağrı daki trafik sorunu ve çözüm önerileri Polis evi?nde yapılan toplantıda Masaya yatırıldı.

05 Ekim 2010 Salı 17:42
Ağrı'daki Trafik Sorunu Masaya Yatırıldı

Ağrı daki trafik sorunu ve çözüm önerileri Polis evi?nde yapılan toplantıda Masaya yatırıldı. 

Polis evi toplantı salonunda merkezdeki Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Ağrı Emniyet Müdürü Naci Kuru, sorunlarının çözümü için muhtarlarla fikir alışverişinde bulundu.

Ağrı'nın öncelikli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğunu belirten Emniyet Müdürü Naci Kuru, Türkiye'de trafik yüzünden binlerce insanın hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Kuru, bu önemli sorunun çözümünde, tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra her ferde önemli görevlerin düştüğünü vurguladı. Kuru, Ağrı'da seyyar satıcı sorununun çözümünden sonra trafik akışında da ciddi bir şekilde rahatlama olduğunu kaydederek, Emniyet Müdürlüğü olarak olarak trafikteki denetim görevi yanında neler yapabileceklerini düşündükleri belirtti.

Emniyet Müdürü Kuru, amaçlarının bu önemli sorunun çözümünde hep beraber katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, bu konuda ilgili kurumlarında görüş ve önerilerini almak istediklerini belirtti.

Ağrı'nın Türkiye'nin en güvenli şehirlerinden biri olduğunu dile getiren Emniyet Müdürü Kuru, kentte trafik konusunda da ciddi mesafeler aldıklarını söyledi.

Okulların açılmasıyla birlikte trafik akışının daha da önem kazandığına dikkat çeken Kuru, sadece Ağrı merkezde 04 plakalı 27 bin 136 adet gibi yoğun bir araç sayısının bulunduğunu bildirdi.

Kuru, kentteki trafik sorunlarının başında otopark, parklaşma, toplu ulaşıma ilişkin sorunlar ve kavşak düzenlemelerinin geldiğini belirtti. Kuru, bu sorunların çözümü için bu hafta içinde Belediye başkanlığının, sivil toplum örgütlerinin ve oda temsilcilerinin katılımıyla tekrar bir araya geleceklerini kaydetti.

Toplantıya katılan muhtarlar da bu tür toplantıları çok faydalı bulduklarını belirterek çözüm önerileri sundu.

Toplantıya, İl Emniyet Müdür Yardımcıları Ali Sami Akçay, Cengiz Öztürk ve Trafikten sorumlu Emniyet Müdürü Mustafa Durmaz da eşlik etti.

    Yorumlar

banner150
banner151
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv