Ağrı'dan Van'a Yardım

Van'da 7,2 şiddetinde meydana gelen depremin ardından; Ağrı Belediyesi tarafından düzenlenen yardım kampanyası için hoparlörlerden ve camilerden depremzedelere yardım kampanyası için anons yapıldı

Ağrı'dan Van'a Yardım

Van'da 7,2 şiddetinde meydana gelen depremin ardından; Ağrı Belediyesi tarafından düzenlenen yardım kampanyası için hoparlörlerden ve camilerden depremzedelere yardım kampanyası için anons yapıldı.

Anonsu duyan on binlerce vatandaş, imkânları yettiği kadar kampanyaya destek oldu.

Yardımsever vatandaşlar evlerinden getirdikleri battaniye, soba, yatak, yastık, giyecek ve gıda malzemelerini Belediye bahçesine getirdiler. Yardım yapmak isteyen vatandaşlardan biri üstündeki montu bile çıkarıp gönderdi.

Belediye Binası önünde kamyonlara yüklenen yardım malzemeleri Van'a gönderildi.

Belediyeden yapılan anonsun ardından gece geç saatlere kadar süren yardım 12 kamyon dolusu yardım malzemesi bölgeye hareket ederken, vatandaşlar belediye bahçesine yardım malzemesi getirmeye devam ediyordu.

Ağrılı Vatandaşlarımızla yaptığımız Röportajda; Van?daki Depremzedelerin her zaman yanındayız. Yardımlarımız devem edecek yaşanan acı olay için yaralılara acil sifalar dileklerini ve ölen vadandaşlarımız içinde baş sağlığı mesajı verdiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2011, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER