DOĞRULAR ve EĞRİLER

DOĞRULAR ve EĞRİLER

DOĞRULAR ve EĞRİLER
Son zamanlarda yazdığım yazılardan dolayı gerek olumlu gereksede olumsuz tepkiler alıyorum, ama doğrusunu isterseniz olumlu olanlar daha fazla, bu yazımda olumsuz eleştirilere cevap vermek istiyorum. Şahsımı bazı yerlere çekmesin kimse ben köşe yazarıyım gazeteci değilim..Geçen yazımda belediye başkanı hakkında yazdıklarımın arkasındayım yine diyorum eğriye eğri, doğruya doğru
 
Eleştirmeyince tepkiler. Eleştirince de muhalif olarak yargılanıyorsun. Şimdi sizlerin, senin ihtiyacın yok ki bunların her ikisine de dediğinizi duyar gibiyim. Ne yapayım susup yerimde mi oturayım ama ne yapayım bazı şeyler eleştirilmeyince olmuyor.Her kes haddini bilecek.
 
 Bir örnek vereyim isterseniz reklâm olmasın diye sitenin ve köşe yazarının ismini vermek istemiyorum çünkü o yalaka kendini iyi bilir, sizlerde bilirsiniz. Ne yazdığına bakalım bir alıntı yaparak sizlere göstermek istiyorum.
 
?Soruyorum sizlere değerli Ağrılılar kimin bu kadar yüreği var acaba. Hem Milletvekili olacaksın hem de iktidar vekili gideceksin Karayollarını, yolları yapan firmaları ve kontorlu yapan memurları mahkemeye vereceksin. O Milletvekili olmak için yapmadık yol bırakmayanlar, o kahve köşelerinde siyaset yapanlar, o haram göbekliler, o her başarıya gölge düşürmek istemeyenler, o ş. Yoksunu ağabeylerim hanginizin yüreği yeter di bunu yapmaya hadi gelin şapkalarımızı çıkaralım konuşalım. Siyaseti bi kenara bırakalım ideolojileri, fikirleri kenara bırakalım doğruları konuşalım isterseniz tabi şimdi bana satılık kalem diyeceksiniz. Biz doğruları görmediğimiz müddetçe ve konuşmadığımız sürece de bu Ağrı?da bir şey olmaz. Şimdi elimizi vicdanımıza koyalım. Hangimiz bu hamleyi yapardı. Hiç birimiz aslında sizlerde benim kadar doğruları görüyorsunuz ama söylemeye korkuyorsunuz.?
 
Günlerdir bu yalakanın yazısı duvarda duruyor ve eski siyasilere hakaretin biri bin para,siyasete atılmak isteyenlerede. Şimdi siz olsanız ne yazardınız Allah aşkına soruyorum. Anlamadığım iki harf var orada O.Ş. ne demek bir küfürmü yoksa kendi nimi tarif ediyor anlamadım. Bir kaç kez yazdım yine yazıyorum. Bizler 70 lerden bu yana siyaset yapan bir aileyiz böyle bir acizlik ne gördük ne duyduk ve böyle palyaçolarında kalkıp bazılarını karalayarak, bazı kimselerin arkasına gizlenerek bu gibi acizliği nara atarak yazması yokmu insanı gerçekten üzüyor, gelde yazma. Söylemeye korkuyoruzda, ya yazmaya ne dersiniz.(Sizlere söz veriyorum bütün yorumları ister menfi ister müsbet hepsini yayınlayacam)
 
 
Bir gazeteci her şeyden önce ahlaklı, kalemini ve deklanşörünü kullanmayı bilen, cesaretli, prensipli, saygın, yerine göre toplumun dertlerine ortak olup ağlayabilen, senaryoların dışında yer almayı bilendir. İnsan olabilen adil sevgi ve saygı penceresinden bakabilendir. Ama unuttuğum bir şey var bu arkadaşın kendi deyimiyle satılık kalem olduğunu.
 
 
Peki, güzelde kim kimi mahkemeye veriyor anlamadım, mahkemeye verdikleri kendi iktidarlarının müdürü değilmi bu kurumda çalışanları kendileri atamamışlarmı, güzelde mahkemeye vereceğinize gidip direkt olarak kara yolları genel müdürünün makamına biz bu ilin vekilleriyiz ilimize protestolardan gidemiyoruz acilen çare bulunması talimatını verirsiniz buda olmazsa bakana çıkarsınız artık ricamı edersiniz minnetmi edersiniz bir şekilde çözüm bulmaya çalışırsınız, demiştim geçen "CAHİLMİ SANDINIZ HALKI"yazımda
 
Bizim kimseyle gizli hesabımız olmaz ne onların vekilleriyle ne de güvendikleri yerlerle. Bir yeğenim var arasıra köşe yazarlığı yapar kendisi memur aynen bazı kamu kurum ve kuruluşlarında yazarlık yapan gazetecilik yapan memurlar gibi o da bir şeyler karalıyor çocuğu şikâyet etmedikleri yer kalmadı 3 defa soruşturma geçirdi böyle ganbazcılar yüzünden. Hiç düşündünüz mü bu insan şimdi memur böyle yazıyor yarın işine son verilirse haliniz ne olacak merak ediyorum Ama yine söylüyorum ben ve yeğenim haksızlığın her zaman karşısında olmaya devam edeceğiz, bizler her zaman burada olacağız ama onlar. Ve o gün geldiğinde.
 
Bizler doğruları yazmaya devam edeceğiz kimseden de korkumuz yok çok şükür yarası olan gocunur bizde yara falan yok. Siz ve talimat aldığınız yerlerden saldırmaya ve mahalle dedikodusu yapmaya devam edin.Sizleri seviyoruz, ya siz bizleri...?  
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2010, 01:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER