GERÇEK'Tİ HAYAL OLDU

İlimizde büyük projelere imza atmayı sürdüren Belediye Başkanımız halkımızın sıkıntılı olduğu konulara biraz duyarsız kalıyor. ağrının sesi olarak hatırlatmada bulunalım dedik

GERÇEK'Tİ HAYAL OLDU

Ağrı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü son bir ay içerisinde 6 bin 586 adet işyeri denetlendi. Ruhsatsız olduğu tespit edilen 10 adet işyeri hakkında yasal işlem yapan Ağrı Belediyesi Zabıta Ekipleri, alınan Encümen Kararı ile 25 adet işyerini ruhsat alıncaya kadar kapılarını mühürleyerek faaliyetten men etti.

56 adet işyeri hakkında tutanak tanzim eden Ağrı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yasal söz konusu iş yerlerine para cezası kesti.

ZABITA, 7 BİN KİLO ETE EL KOYDU

Yapılan 25 adet kasap ve işyeri denetiminde ise 7 bin 600 kilo ete el koydu. Zabıta ekipleri seyyar satıcı ve işportacılara yönelik denetimlerinde ise 154 adet teraziye, bin 727 adet muhtelif eşyaya el koydu.

İKİ BİN KİLO SEBZEYİ İMHA ETTİ

Ayrıca sebze halinde 2 bin 440 kilo sebze ? meyve, il dışından getirilen yapay sahte bal'lara, 266 adet kaçak paket şekere, ve  denetimsiz satılan  bir çok besin maddesine el koyan zabıta ekipleri, bunlar hakkında yasal işlem başlattı.

70 ADET HAYVAN BESİ YERİNİ TAHLİYE ETTİ

Ağrı Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Berk yaptıkları denetim çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada ?Daha yaşanılabilir bir Ağrı için çalışıyoruz. Vatandaşın sağlığını düşündüğümüz gibi şehirdeki kaldırım ve yol işgallerini de önlüyoruz.

Bu çerçevede son bir ay içerisinde işyeri önlerindeki eşyalar, dubalar, stantlar ve çevre görüntü kirliliğine neden olan olumsuzluklar ile  1 adet kulübe ve Yapılan kontrollerde 70 adet hayvan besi yerinin tahliyesi gerçekleştirdik. Biz bu çalışmalarımızı yaparken zaman zaman saldırılara uğruyoruz. Halkımızın sağlığı için biz bunların hepsine katlanıyoruz.?dedi

KENDİMİZCE HAYALİ BİR HABER YAPTIK ASLINDA YOK BÖYLE BİR ŞEY....


Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2011, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER