Selzedeler Moral Buldu

Ağrı'da Meydana Gelen Taşkında Evleri Su Altında Kalan Selzedeler İçin Moral Gecesi Düzenlendi

Selzedeler Moral Buldu
AĞRI'da geçtiğimiz 12 Mayıs gecesi meydana gelen taşkında evleri su altında kaldığı için çadırda barınan selzedeler için moral gecesi düzenlendi.

100'üncü Yıl Gençlik Kolları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından çadırda kalan selzedeleri eğlendirmek için düzenlenen moral gecesinde ateş yakıldı, selzede Cemil Baykara sazıyla türküler söyledi. Çadırda Mehmetçik tarafından üç öğün yemek yiyerek günlerini geçiren selzedeler, hiç aksatmadan görevlerini yerlerine getiren askerlere türkü söyleyerek, çikolata vererek teşekkür ettiler. Solo ve koro halinde türkülerin söylendiği moral gecesinin ardından selzedeler çadırlarına çekildi.

Ağrı'dan geçen Murat Nehri ile Taşlıçay Deresi'nin taşması sonucu Fırat, Yüzüncü yıl ve Gazi mahalleleri'nde yüzlerce ev ve işyeri sulara gömülmüştü. Selde evleri zarar gördüğü için 400'ü aşkın aile Kızılay'ın dağıttığı çadırlara yerleşti. Selin hemen ardından Mehmeçik 3 bin kişilik seyyar mutfak ile selzedelere üç öğün yemek vermeye başladı. Sel sularının çekilmesi ardından Valilik 500 personelle başlattığı hasar tespit çalışması sürdürülüyor
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2010, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER