TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM

MİNİK ANKET SONUCU

TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM
Şimdiye kadar değişik internet sitelerinde yazılarımda genellikle ilimize bir türlü gelmeyen veya gelemeyen hizmetlerden bahsetmiştim haksızda değildim galiba örneğin: bir grup arkadaşla oturup sohbet ediyorduk yaklaşık 10 veya 12 kişi birçok konudan sonra muhabbet siyasete giriyor vekillerimizden konu açıldı dedim ki arkadaşlar biz burada halkız gelin bir araştırma yapalım kendi aramızda.
 
1-     Bu kadar rahatsız olduğumuz vekillerimizin bu memlekete hiç mi hizmetleri olmadı:?
2-     12 kişiden kaç kişi oy verdik?
3-     Neden ekonomik veya sosyal yönden kalkınamıyoruz?
4-     Hizmetlerin gelmemesinin sebepleri neler?
5-     En beğendiğiniz vekil hangisi?
6-     8 yıl önceki Ağrıyla şimdi arasında ne fark var?
7-     Belediye hakkındaki görüşleriniz ne?
8-     Başkanımız çalışıyor mu?
 
 Minik anketin sonuçlarına bakalım ama ayrıntılı olarak.
 
1-     Birinci soruda 5 dakikalık düşünme payı bıraktık ama inanırımsınız hiç birimiz bir şey bulamadık vekillerin yaptığı hizmetlerden.
2-     Çok enteresan bir cevap 12 kişiden 11 kişi oy vermiş (içlerinde bir oy vermeyen ben dim, belki verebilirdim ama biz farklı partiden adaydık)
3-     4/ 3 ü bunu seçilen vekillerin ellerinden bir şey gelmediğini kapasite meselesi olduğunu, genellikle vekillerin kendi yandaşlarına iş imkânı sağlamaktan, alınacak temizlik elemanın dahi vekillerin izni olmadan alınmadığını, bu ve buna benzer sorunlardan zaman bulamadıklarından olsa gerek sonucu çıktı.
4-     Hizmetlerin gelmeme sebebi bizce proje üretme özürlü olmaları bizce Sayın Başbakanımızın önüne giden her proje mutlaka çıkar bildiğimiz kadarıyla.
5-     İlginç bir sonuç ortaya çıktı bu soruda en beğenilen vekil Sayın Yaşar ERYILMAZ Bey nedenmi bey efendiliğinden olsa gerek!
6-     8 yıl önceki Ağrı yla  şimdi arasında hiçbir fark olmadığı sonucunda birleşildi .
7-     Tek yumruk, Belediye Başkanımızın (yiğidi öldür hakkını yeme) misali üstün meziyetli, çalışkan bir insan olduğunda birleşildi.
8-     Geçen 1 yıllık zaman süresinde birçok önemli projeye imza attı, öylede küçük gibi görünen ama bir sorunu temelden silen projeler ve niceleri.
 
 
Şimdi yorum sırası bana geldi, gelinen sonuç hiçte iç acıcı olmadı değimli ama bunlar bilinen şeyler değimli,8 yıl boyunca 2 dönem milletvekili vereceksin 2 belediye başkanı vereceksin sonuç bu olacak yazık oldu 8 yılımıza, bu sonuçtan bence Sayın Başbakanımızı sorumlu tutmamak lazım Başbakan ne yapsın 81 il içinde kalkıp özel olarak Ağrı yla ilgilenecek değil ya, peki ilgilendi diyelim o zaman bunları niye seçtik, ama doğru ya biz oy verirken TAYYİP ERDOĞAN deyip verdik değimli ama helal olsun oylarımız ona.!
 
Belediye Başkanımıza gelelim Sayın ASLAN yerinde duramıyor, gecesini gündüzüne katmış evinde sıcak bir çorba dahi içecek zamanı dahi yok, neredenmi biliyorum kendisi benim komşum olur oradan biliyorum, şimdi diyeceksiniz komşuna kıyak yapıyorsun, hiç alakası yok beni tanıyanlar bilir kimseye zerre kadar kıyak geçmem eğriye eğri,doğruya doğru,tek kavgamız Ağrıdır kimseye yalakalık yapmadan,  çıkar ilişkilerine girmeden vay efendim iş vermeyecek kaygısı taşımadan görevimizi yapmaya çalışıyoruz, ama yukarda da yazmıştım YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME gerçek şu ki bir şeyler yapmaya çalışan bu halkın sorumluluğu almış ve mahcup olmak istemeyen bir kişilik.
 
Peki, hiç olumsuz yanları yokmu, var tabi neler bunlar sıralarsak halkla iç içe değil, bir kahveye gidip 3- 5 vatandaşla oturup sohbet etmiyor, akşam mesai çıkışı yayan olarak çarşı pazar veya sokakları gezmiyor, olumsuzlukları kendisi tespit etmiyor ve dahada önemlisi bu koruma ordusundan kurtulması lazım. Allahın verdiği canı ancak o alır,
 
Sonuç olarak daha önünde 3?4 yıl var bunları zaman gösterecek, inşallah iyi şeyler yaparda bizden sonra gelecek nesillere ekonomik. Sosyal, şehirleşmiş, bir Ağrı bırakırız
 
?HERKES HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR?
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2010, 01:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
meltem
meltem - 9 yıl Önce

sayın aydemir tesbitlerinizden dolayı çok teşk ederim sizi yakından takip ediyorum. yzılıraınızda hep muhalefet yanlısı bir tavır takındığınızı düşünmüştüm ama görüyorumki eğriye eğri doğruya doğru demesini iii biliyormussunuz hep ağrı için yazddğınıızı ağrı sevadlısı olduğunuzu biliyorduk bu yazınızda da bir kez daha kanıtlamış oldunuz.başkanada tşek ederiz diğerlerinden farklı bunu biliyoruz.her defasında farkını ortaya koyuyor.inşallah ağrıya daha faydalı olursunuz hep baraber zaman destek

ali  alimoğlu
ali alimoğlu - 9 yıl Önce

ağrıdaki yerel basın bir internet medyası iki kim ağızlarına bir parmak bal atarsa onlar yalar ve yalakalıkta bundan böye başlar varmı yolsuzlukların özerine ağrıda giden basın medya bir basın düşünki başkan yolsuzluktan dolayı ceza evine girdi çıktıktan sonra dada temiz oldu şimdi hastahanelerin ihalelerini onun dişinda kimseye vermezler niye sayım size hangi kurumu kim parseleşmiş hadi AĞRININ SESİ BİR SES VERDE MİLET DUYSUN KANITLA DÜRÜSTLÜĞÜNÜ SEN YAZ BENDE SANA YARDIMCI OLAYIM KORKM

SIRADAKİ HABER