Van bir kez daha sarsıldı

Saat 21.23'te 5.6'lık depremle bir otel ve bazı binalar yıkıldı. Birkaç dakika sonra da 4.5 büyüklüğünde bir artçı deprem daha meydana geldi...

Van bir kez daha sarsıldı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezinden alınan bilgiye göre, saat 21.23'te merkez üssü Van'ın Edremit ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Van Edremit merkezli 5.6 şiddetinde meydana gelen deprem'de şehir merkezinde bulunan 5 katlı Bayram Otel'i göçtü. Faal olan otelde basın mensuplarının ve Kızılay çalışanlarının da kaldığı bildirildi.

Yıkılan binaların arasında bir de dersanenin olduğu öğrenildi.

Kızılay, Edremit'te yıkılan binanın bulunmadığını, yıkılan binaların Van merkezde olduğunu bildirdi.

11 KİŞİ KURTARILDI

Yıkılan otelin enkazından yaklaşık iki saat sonra 11 kişi sağ olarak çıkarıldı.


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğündeki Kriz Koordinasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, merkez üssü Edremit ilçesi olan 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan Bayram Oteli ile Aslan Oteli'nin enkazına çok sayıda arama ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Binaların enkazında çalışmalara başlayan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile Sivil Savunma Müdürlüğüne bağlı ekipler, Bayram Oteli'nin enkazından 8, Aslan Oteli'nin enkazından ise 3 kişiyi sağ olarak çıkardı.

Ambulanslarla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen 11 kişinin tedavi altına alındığı, binaların enkazında arama kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2011, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER