Yaşamın Renkleri Kadın Derneğinden Engellilere Anlamlı Ziyaret.

Yaşamın Renkleri Kadın Derneğinden Engellilere Anlamlı Ziyaret.

20 Ekim 2010 Çarşamba 22:03
Yaşamın Renkleri Kadın Derneğinden Engellilere Anlamlı Ziyaret.

Yaşamın Renkleri Kadın Derneğinden Günışığı Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezine devam eden  Engelli çocuklara  Ziyaret.  Ziyarette merkezde eğitim gören çocuklarla sohbet ederek iyileştirme alanındaki çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Günışığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Nasip YÜZAK ve  Rehabilitasyon Merkezi Eğitim Müdürü Hikmet YAZICI'dan  faaliyetleri hakkında bilgi alan ve sorunlarını dinleyen Başkan Ateş,ve yönetim kurulu üyeleri  Rehabilitasyon merkezlerinin önemli bir işlevi yerine getirdiklerini belirtti. Günışığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Binasının katlarını gezen Başkan ATEŞ ve yönetim kurulu  yemekhane, Oyun odası,Eğitim odalarını ve dinlenme odalarını gezdi. Öğrencilerle  de bire bir görüşerek sorunlarını dinledi,
Merkezin çalışmalarından memnun kaldıklarını ifade eden Başkan ATEŞ,
 
Bu çocuklarımız da toplumumuzun birer ferdi olarak bizimle iç içe yaşıyor. Biz dernek olarak tüm engelli çocukların en iyi şekilde topluma kazandırılmalarını istiyoruz.  Amacımız engellilerin eğitim ve bakımını üstlenerek onların kendi kendilerine yeter hale getirmek ve ayrıca üretime katkı sağlamalarına olanak hazırlamaktır'' dedi.
 Bu Merkezde eğitim gören öğrencilerimize ve ihtiyaç sahibi ailelerine yardımcı olacaklarını belirten Başkan ATEŞ öğrencilere giyim ve gıda yardımında bulundular dernek  olarak imkanlar dahilinde ellerinden gelen desteği sunacaklarını belirtti.
Ziyaret sonunda, Bölümlerin sorumlularından işleyiş hakkında bilgi alan Başkan ATEŞ ?Özürlüleri sosyal hayata kazandırılması ve Eğitimlerinde herkesin elinden gelen çabayı göstermesini, sosyal hizmetler alanında faaliyette bulunan bu kuruluşların genel durumunu ve sunduğu hizmetleri memnuniyetle karşıladığını bu tür hizmetlere katkısı olanlara teşekkür etti. Bu Özel Çocuklara Bundan sonra da, idarecisinden meslek elemanına, memurundan hizmetlisine kadar görev yapan tüm personelin, bu hassas görevlerini yerine getirirken azami derecede titizlik göstermeleri gerektiğini söyleyen Başkan ATEŞ, güler yüzle, sevgiyle, özenle ?Engelli vatandaşlara sahip çıkılması gerektiğini, hiçbir istismara müsaade etmeden görev yapmalarını beklediğini? bu tür ziyaretlerin süreceğini söyleyerek
 
Yaptığınız çalışmalar takdire şayan. ''Engelli çocuklarımızın topluma ve ailelerine kazandırılmasında göstermiş olduğunuz alakadan dolayı Sizleri yürekten kutluyorum?dedi.

    Yorumlar

banner150
banner133
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv