YENİ VALİMİZ NASIL BİRİSİ

YENİ VALİMİZ NASIL BİRİSİ

YENİ VALİMİZ NASIL BİRİSİ
Şimdi herkeste aynı merak ?Yeni atanan valimiz nasıl birisi ??
 
Herkes bunu cevabını merak ediyor.
 
Oysa merak edilecek bir şey yok. Devletin en üst kademesinde görev yapmış ve görevlerden sonra ilimize atanmış üst düzey bir brokrat.
 
Şimdi eğri oturup, doğru konuşalım yeni valimizin nasıl birisi olduğunu değil, bizim nasıl birisi olduğumuzu tartışalım.
 
Valimiz Ali Yer likaya Ağrı?ya geldi ve makama oturdu.
 
Varsayımlarıma göre hareket ediyorum ve belki sormuştur diye düşünüyorum.
 
Şehrin Sivil Toplum temsilcileri nerede?
 
?Efendim sivil toplum örgütleri var ama onlar bir arada değil biribirilerine dargın oldukları için, bazı makamlara verdikleri muhtıra gibi beyanatlardan sonra çıkıp özür diledikleri için toplu gelme konusunda da anlaşamadıkları ve tek tek ziyarete gelecekler?
 
Peki, iş adamları nerede?
 
?efendim Ağrıda sınırlı sayıda iş adamı var, birde iş adamları başkanı var ama biz henüz görmüş değiliz belki sizin sayenizde tanışırız?
 
Yerel basın nerede?
 
?çok iyi efendim etliye sütlüye karışmaz, karıştıkları tek şey yandaş olmak, ganbazlamak ve dedikodu üretmek?
 
Peki, ekonomik durum nasıl?
 
?Ekonomik durum kötü ama nasıl olsa kimse sesini çıkarmıyor ?
 
Yatırımlar ne durumda?
 
?Allaha şükür, yatırım yok, yatırımcı gelmemesi içinde herkes elinden geleni yapıyor, gelenlerde ürkütüp kaçırıyoruz?
 
Sınır kapımız nasıl?
 
?Doğubayazıt ilçemizin tek ekmek kapısı olan gür bulak sınır kapısı kâh kapanıyor kâh açılıyor buda ilçede işsizliğin korkunç boyutlara çıkmasını sebep oluyor. Sınır kapısında konaklayacaklar bir yer olmaması sebebiyle sürücüler büyük sıkıntı yaşıyorlar, efendim buranın sorunları ayrı bir dert?
 
Turizm ne durumda?
 
?çok iyi efendim, gelenleri yatıracak yerimiz yok, rehberimiz yok, turist araçları için oto parkımız yok, gerçi vatandaş içinde yok ama, şehir merkezinde modern tuvalet yok, lokantalarda tarife yok, eh işte geçinip gidiyoruz.?
 
Peki, Ağrı?da üç kişi bir araya gelince ne konuşur?

?İşte can alıcı soru bu. üç kişi bir araya gelince, öyle derin konulara dalarlar ki. Kim ne yapmış, kim nasıl zengin olmuş, kimin hangi tefeciye borcu var ve ne zaman intihar edecek, kimin ayağını nasıl kaydırsak da nemalansak, yani efendim tam bir magazin programı. Kişinin yaptığı iş, ürettiği bizim için önemli değil, önemli olan özel hayatı, özellikle kahvehane sohbetlerimiz güzel olur?
 
Sivil toplu örgütleri şehir için neler yapmıştır. Hangi projeler hayata geçmiştir?

?Efendim buda sorumu. Siz bizi başka illerle karıştırdınız galiba. İşadamını, sanayiciyi, esnafı, tarım kesimini temsil eden sivil toplum örgütlerinin işimi proje hazırlamak. Ne gerek var, Anakaraya, İstanbul?a, Antalya ya bir seyahat oldumu gideriz yer içer döneriz. Böyle bir alışkanlığımız yok çok şükür, Ağrı yararına bir proje yok, lütfen böyle şeyler sormayın.
 
İşte Sayın Valim biz böyle bir şehirde yaşıyoruz, gerisi size kalmış.
Yazdıklarım yalan mı? Yalan diyen varsa buyursun gelsin.
Böyle bir şehirde yeni atanan valinin nasıl olduğu çok mu önemli.
Önemli olan bizim nasıl olduğumuz değimli.
 
Bu arada Sayın Valimizi yeni görevinden dolayı kutlarım. Allah yardımcısı olsun.
 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 01:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ben
ben - 9 yıl Önce

Sayın Aydemir gerçekten Ağrı da gündemde kalması gereken önemli bir konuyu güzel bir şekilde ifade etmişsiniz. Sizi kutluyorum

kamil koç
kamil koç - 9 yıl Önce

sayın ali aydemir sen gerçekten kaliteli birisin haberlerin ve yorumlarında öledir ama gerçeyi söleyen yoktu bu anna kadar ama umuyoruzki sen herşeyi dobra dobra yazıcak söliyiceksin slmlar saygılar..

sevda
sevda - 9 yıl Önce

Sayın AYDEMİR yüreğinize ellerinize sağlık,yıllardır söylemek istediklerimizi söyleyemedik, öncelikle şehrimizi değiştirmek yerine halk alarak kendimizi ve zihniyetlerimizi değiştirmemiz gerekiyor.güzel AĞRI'mız için halkın birlik ve beraber olması ve herkesin biz burdayız varlıklarını his ettirmeleri gerekmektedir.Dışardan gelen yabancılra verilen saygı ve değeri biz AĞRI halkı olarak birbirimize saygı duyarsak inanınki ortada bir sorun kalmayacaktır.saygılar.........

SIRADAKİ HABER