Başkandan Çağrı.

Ağrı Doğubeyazıt Patnos Yazıhaneciler ve Otobüsçüler Dernek Başkanı Cem Köseoğlu haksız rekabete dur denilmesi için çağrıda bulundu.

Başkandan Çağrı.


Başkan Köseoğlu yaptığı açıklamada:''Salgın ve karantina süreci boyunca yalnız bırakılan sektörümüz kısıtlama,sosyal mesafe, %50 kapasite gibi tüm zorluklara rağmen kendi imkan ve çabaları ile otogarlarda zorlu koşullara rağmen yolculara hizmet vermeye çalışmaktadır.

Bu süreçte D 2 belgesine kayıtlı Takografsız çoğu kayıt dışı 20 kişilik araçlara taşıma müsaadesi verilmesi,salgın riskini artırırken asıl işi D 1 belgesi ile şehirler arası yolcu taşımacılığı yapmak olan sektörümüze yapılan çok büyük haksızlık adaletsizlik ve büyük bir darbedir.

İzin belgesi alarak yolculuk yapmak isteyen yolcular otobüs firmaları yerine otogarlarda kayıt dışı faaliyet sürdüren sorumsuz, bilinçsiz insanlar tarafından her gün otogar çevresinde, sokak aralarında D2 belgesine kaydedilmiş 20 kişilik Takografsız minibüslerle kayıt dışı fahiş fiyatlarla, biletsiz olarak ne yazık ki yolcu taşıması yapmaktadırlar.

Kontrolsüz ve kayıt dışı haksız olan bu düzenin önlenmesi için Ağrı Valiliğinin ve Ağrı Emniyet Müdürlüğünün bir an önce konuya ilişkin çalışma başlatmalarını rica ediyoruz.''İfadelerini kullandı.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER