Belediyeden Öğrencibüs Hizmeti

Ağrı Belediyesi sadece üniversite öğrencilerinin faydalanabilmesi için adını 'Öğrencibüs' olarak açıkladığı minibüsleri Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin hizmetine sundu.

Belediyeden Öğrencibüs Hizmeti

Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın seçim sürecinde öğrencilere vaatlerinden biri olan ücretsiz ulaşımı, kanunen kabul görülmemesi sebebiyle 25 kuruşa indirerek yerine getirdi. Sayan, ulaşımda öğrencilere daha da kolaylık sağlamak adına sadece öğrencilerin faydalanacağı 'Öğrencibüs'leri hizmete koydu. Öğrencibüsler artık sadece çarşı merkezden eğitim fakültesine, oradan da kampüse giderek öğrencilerin fazladan dolanmasına gerek kalmadan daha kısa sürede okula ulaşmasını sağlayacak.

“Öğrencilerden başkası binemeyecek“

Belediye Başkanı Savcı Sayan öğrencilerin hizmetine açtığı öğrencilere binerek öğrencilerle sohbet ederek hizmete açtığı yeni minibüsler hakkında açıklamalar yaptı. Sayan açıklamasında hizmete başlatılan öğrencibüslere öğrenciler dışında kimsenin binemeyeceğini söyleyerek, “Öğrencibüs olarak hizmete başladık. Buradan öğrencibüse binen kardeşlerimiz başka hiçbir durakta durmaksızın direk şehir merkezine gidecekler. Öğrencilerden başkası binemeyecek. O yüzden tek durak üniversite kampüsünden üniversitenin şehir merkezine. Sadece eğitim merkezindeki öğrenci kardeşlerimizi almak için duracak. Diğer minibüslere istedikleri kadar binebilirler. Ama öğrencibüs sadece bu hatla çalışacak. Kardeşlerime hayırlı uğurlu olsun. Analarının ak sütü gibi helal olsun. Otobüs ücreti de diğer minibüslerdeki gibi 25 kuruş'tur. Hayırlı uğurlu olsun“ şeklinde konuştu.

“Güçlenmezi için Ağrı'ya öğrenci getirmemiz lazım“

Öğrenciler için diğer vaatlerinden biri olan ücretsiz ekmek hizmetini vermeye başladıklarını vurgulayan Sayan, Ağrı'ya öğrenci çekmek için öğrencilere elinden geldiğince kolaylık sağlamaya çalıştığını vurguladı. Sayan, “Bizim güçlenmezi için Ağrı'ya öğrenci getirmemiz lazım. Öğrenci Ağrı ne için gelir? Ancak diğer şehirlerden daha güzel ve uygun şartlarda okuma olanaklarıyla gelir. Bizde bu anlamda çalışmalar yapıyoruz, yapacağız da. Bakın öğrencilere ulaşımı ücretsiz yapmak istedik fakat kanun buna müsaade etmediği için 25 kuruş gibi sembolik ücret koyarak diğer ücretleri de aşağı çekerek hatlarda normal ulaşıma başlattık. Öğrencilere ücretsiz ekmek dağıtımlarımızda başladı“ ifadelerini kullandı.

“Ağrı'yı Doğu'nun parlayan yıldızı yapacağız dedik“

Öğrencilere kolaylıklar sağlayarak Ağrı'yı öğrenci şehri yapacaklarını vurgulayan Sayan, Ağrı'yı Doğu'nun parlayan Yıldızı yapmak için önüne çıkan kimseyi dinlemeyeceklerini kaydetti. Sayan şunları kaydetti:

“Ağrı'yı öğrenci şehri yapacağız. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla seneye bütün öğrenciler tercihlerde Ağrı'yı en başta yazacak. Bildiğiniz üzere 31 Mart seçimlerinde bizim halka vaatlerimiz vardı.  Biz Ağrı'yı değiştireceğiz, güzelleştireceğiz. Ağrı'yı Doğu'nun parlayan yıldızı yapacağız dedik. Bu konuda önümüze babamız da çıksa dinlemeyeceğiz. “

(Demet Aydemir)

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER