banner154

Bürokrasi'den siyasete DR. Cesim Solhan

Ağrı'da sağlık alanında her türlü sorumluluktan kaçmayarak görev alan Dr. Cesim Solhan, Ağrılıların yakından tanıdığı ve sevdiği yöneticilerden biriydi. 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi görevinden istifa eden Solhan, AK Parti'den Aday Adayı oldu.

Bürokrasi'den siyasete DR. Cesim Solhan

 Yüzüncü Yıl Üniversitesi  Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra doktor açığı bulunduğu için memleketi olan Ağrı'ya dönen, Başhekimlik, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü gibi önemli görevleri başarıyla yapan Dr.Cesim Solhan, görev süreleri içinde Ağrılılardan büyük takdir gördü.

‘Tecrübelerimi siyasette kullanmak istedim’

Büyük projeleri hayata geçirerek memleketine hizmet eden Dr.Cesim Solhan, bu görevlerde bulunduğu için kendini çok şanslı hissettiğini söyledi. Ağrılılara hizmet etmekten her zaman şeref duyduğunu ifade eden Solhan “Bürokraside bu zamanda kadar Ağrılılara hizmet etmeye çalıştım. Ancak bazı hizmetlerin bürokrasinin üstünde olduğunu ve bunun siyaseten geldiğini bildiğim için siyasete girmeye karar verdim. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur” dedi.

‘Sorunları çok iyi biliyorum’

Ağrı'da doğup büyüyen bir olarak Ağrı'yı ve Ağrılıları çok iyi bildiğine dikkat çeken Dr. Cesim Solhan “Vatandaşlarımızın özellikle sağlık alanında beklentilerini çok iyi biliyorum. Burada yaşayan bir Ağrılı olarak önceliklerimiz ve yapılması gereken konularda bilgi sahibiyim. Nasip olur ya da olmaz bu bilgileri hangi arkadaşımız aday olursa hepsiyle paylaşacağım. Bu iş nasip işi ve kime nasip olursa küsmeden, sırt dönmeden destek olmayı sürdüreceğim” şeklinde konuştu.

Bu süreçte kendisine destek veren tüm Ağrı halkına minnettar olduğuna değinen Dr. Cesim Solhan “Şuana da kadar benden desteğini esirgemeyen aileme, akrabalarıma, dostlarıma ve tüm Ağrı halkına canı gönülden minnettarım. Bu günler çok özel günler ve insanlar ektiklerini bugünlerde biçiyor. Allah'a hamdolsun şahsıma gösterilen ilgi geçmişte doğru işler yaptığımızı gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Kimdir?

11.02.1981 yılında Ağrı/Merkez'de dünyaya gelen Dr. Cesim Solhan İlk ve Ortaöğrenimimi Ağrı'da lise öğrenimimi Erzurum Fen Lisesi'nde tamamladı. Yüksek öğrenimimi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2005 yılında tamamlayarak doktor eksiği bulunan Ağrı'nın yolunu tuttu. 

Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde başlayan  meslek hayatında

-Ağrı Kadın Doğum Hastanesi Başhekimlik Yardımcılığı,

-Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Merkezi Başhekimliği ve Şube Müdürlüğü,

-Ağrı İl Halk Sağlığı Müdürü,

-İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı.

-Şuan Ağrı Merkez'de Aile Hekimi olarak görevine devam etmektedir

Ağrı'da sağlık alanında yaşanan birçok değişim ve dönüşüm projesine imza atan Dr. Cesim Solhan

14 Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Projesi

-112 İstasyon, İhtiyaç binaları ve çeşitli donanımlı araç tahsisleri

-İl Sağlık Kompleksi  (  yeni İl Sağlık Müdürlüğü binası

-112 Komuta Merkezi binası, Diş Hastanesi, Sağlık tesislerinin onarım ve modernizasyonu.)

-Kanser taramalarında Türkiye dereceleri alınması

-Yeni doğan ve Çocuk Kardiyolojisi ile ilgili çalışmalar ve çözümler yapılması, İbrahim Çeçen Vakfı ile ortak 4 bin aileye sağlık seti dağıtımı,engelli vatandaşlarımıza yönelik önemli projeler (Park, Eğitim ve Sosyalleştirme Projeleri) gibi bir çok önemli projeleri hayata geçirdi.

Ayrıca  dönemin Sağlık Bakanı Sn Recep Akdağ ve Ağrılı İş Adamı Sn İbrahim Çeçen Bey  ile görüşerek ilimizin sağlık alanında en büyük sorunlarından biri olan Anjiyo Ünitesi'nin kurulması yönünde çalışmaları ilk kendisi başlattı

www.agrininsesi.com

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER