Hayvancılık İhtisas Bölgesi Kuruluyor.

AĞRIDA KURULACAK OLAN HAYVANCILIK İHTİSAS VE SANAYİ BÖLGESİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

Hayvancılık İhtisas Bölgesi Kuruluyor.

Ağrı Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan Ağrı ili Merkez ilçesi Baloluk ve Bölükbaşı Köylerinde yapılacak olan Hayvancılık İhtisas ve Sanayi Bölgesi ile ilgili İl Müdürlüğümüz teknik personeli  ve TOKİ Daire Başkanlığınca görevlendirilen Teknik personellerle Müdürlüğümüz makam odasında İl Müdürümüz Kenan Engin başkanlığında toplantı yapıldı. 
Proje ile ilgili değerlendirmede bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin; İl merkezinde olan yaklaşık 1300 adet işletme olduğunu, bu işletmelerde 22 bin büyük baş ve 23 bin küçükbaş hayvan bulunmakta olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. “Ağrı ilinin Modern şehirleşme dinamiğine olan eğilimini bildiklerini bu konuda atılacak bütün olumlu ve yararlı adımlara destek vereceklerine değinen Engin, mevcut bütün hayvanların bir arada olacağından dolayı oluşabilecek bütün riskleri minimize etme adına projeyi büyük bir titizlikle inceledi. Mevcut eksikleri belirten Engin bütün risk faktörlerine karşı şimdiden yoğun çalıştıklarını Ve kendileri için birincil önceliğin sağlık konseptine uygun olarak hayvan sağlığı ve refahını korumak olduğunu, bu proje ile ülkeye hitap edecek besi materyali ihtiyacının da tek elden kontrolünün sağlanacağı, böylece Bölgemizde ve ülkemizde bir anlamda örneklik teşkil edecek bu proje ile Ağrı Hayvancığı ön plana çıkacak yetiştiricilerimiz bu anlamda kazançlı olacaklar” dedi. 
Ayrıca DAP kapsamında yapılan ahır projeleri İl Müdürümüz ve beraberindeki teknik heyet tarafından örnek teşkil etmesi açısından gezildi.
Engin emeği geçen bütün paydaşlara teşekkür ederek projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER