İŞKUR VE SGK’DAN MÜSİAD’A ZİYARET

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri AKTAŞ ve beraberindeki heyet Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSIAD) il teşkilatını ziyaret etti.

İŞKUR VE SGK’DAN MÜSİAD’A ZİYARET

 Ziyarette İş güvenliği, sosyal güvenlik sistemi ve çalışma hayatına ilişkin istişarelerde bulunuldu. Çalışma ve Is Kurumu’nun ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işverenlere sundukları imkânlar dâhilinde konular konuşuldu. MÜSİAD, İŞKUR ve SGK arasında yapılabilecek işbirlikleri ve projeler üzerinde istişareler yapılan ziyarette Müsiad’ın yeni dönem çalışmaları hakkında da bilgi verildi.

SGK Prim Teşvikleri ve İŞKUR İstihdam Destekleri hakkında bilgilendirici açıklamalar yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri AKTAŞ Ağrı’da bulunan işverenlere ve işçilere daha iyi imkânları sunmak için çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini dile getirdiler. Her iki kurum müdürü de devletin işverenlere sunduğu bütün teşviklerden ve işçilere sağladığı imkânlardan yararlanmaları için gerekli hassasiyeti her zaman göstermeye hazır olduklarını belirterek bu konuda desteğe ihtiyacı olan herkese kapılarının her daim açık olduğunu ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSIAD) İl Başkanı Melikşah Kökser, ’’ İş dünyası olarak şehrimizin bütün yerel dinamiklerinin daha fazla yatırım ve istihdam oluşturmak için iş birliği içinde hareket edilmesi çok önemlidir. Ağrı Müsiad olarak kısa süre içerisinde oluşturmuş olduğumuz teşkilatımızla ekonomik hayatımıza canlılık katacak hem yerelde ki yatırımcılarımızın sorunlarına yönelik çözüm önerileri getirecek projeler geliştirmeyi düşünüyoruz. Ve hem de dışarıdan yeni yatırımların olabilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde hareket etmeyi düşünüyoruz’’dedi.
Kökser, bu nazik ziyaretlerinden dolayı Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri AKTAŞ ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER