İŞKUR VE SGK’DAN MÜSİAD’A ZİYARET

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri AKTAŞ ve beraberindeki heyet Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSIAD) il teşkilatını ziyaret etti.

30 Ocak 2019 Çarşamba 19:55
İŞKUR VE SGK’DAN MÜSİAD’A ZİYARET

 Ziyarette İş güvenliği, sosyal güvenlik sistemi ve çalışma hayatına ilişkin istişarelerde bulunuldu. Çalışma ve Is Kurumu’nun ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işverenlere sundukları imkânlar dâhilinde konular konuşuldu. MÜSİAD, İŞKUR ve SGK arasında yapılabilecek işbirlikleri ve projeler üzerinde istişareler yapılan ziyarette Müsiad’ın yeni dönem çalışmaları hakkında da bilgi verildi.

SGK Prim Teşvikleri ve İŞKUR İstihdam Destekleri hakkında bilgilendirici açıklamalar yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri AKTAŞ Ağrı’da bulunan işverenlere ve işçilere daha iyi imkânları sunmak için çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini dile getirdiler. Her iki kurum müdürü de devletin işverenlere sunduğu bütün teşviklerden ve işçilere sağladığı imkânlardan yararlanmaları için gerekli hassasiyeti her zaman göstermeye hazır olduklarını belirterek bu konuda desteğe ihtiyacı olan herkese kapılarının her daim açık olduğunu ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSIAD) İl Başkanı Melikşah Kökser, ’’ İş dünyası olarak şehrimizin bütün yerel dinamiklerinin daha fazla yatırım ve istihdam oluşturmak için iş birliği içinde hareket edilmesi çok önemlidir. Ağrı Müsiad olarak kısa süre içerisinde oluşturmuş olduğumuz teşkilatımızla ekonomik hayatımıza canlılık katacak hem yerelde ki yatırımcılarımızın sorunlarına yönelik çözüm önerileri getirecek projeler geliştirmeyi düşünüyoruz. Ve hem de dışarıdan yeni yatırımların olabilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde hareket etmeyi düşünüyoruz’’dedi.
Kökser, bu nazik ziyaretlerinden dolayı Ağrı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gıyas Güven, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Nuri AKTAŞ ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sundu.

banner100

    Yorumlar

banner150
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
AĞRI İ. Ç. ÜNİVERSİTESİAĞRI MİLLİ EĞİTİM AĞRI VALİLİĞİ
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv