Lise öğrencilerinden Örnek Davranış..

Ağrı’ merkezde bulunan , Ağrı dağı Anadolu lisesi öğrencileri,öğretmenleri ve yöneticileri ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında bağışçılarından kan bağışı toplayarak ödemek bir davranış sergilediler.

Lise öğrencilerinden Örnek Davranış..

"Kan Ver Hayatı Payşal ve Bir Damla Kan Bir Can" sloganları ile yola çıkan AĞRI dağı Anadolu lisesi , sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulunmak ve kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için kan bağışçıları buldu. Ailelerini, yakınlarını, tanıdık tanımadıkları kişileri de kan bağışına ikna eden öğrenciler, büyük bir kan bağışına imza attı.

"Dünyada her dört saniyede, bir insana kan lazım oluyor"

Ağrı dağı Anadolu lisesi 9 .sınıf öğrencisi Murat Karacan , "Kızılay önemli bi kurum Şimdi okulumuzun düzenlediği kampanyadan dolayı Kızılay’ın bir parçası olmaktan çok mutluyum. Kan vermek çok önemli bir olay . Dünyada her dört saniyede, bir insana kan lazım oluyor. Bu projenin amacı herkesi kan veremeye yönlendirmek" dedi.

Aileler ise hem çocuklarına hem de Kızılay’a destek oldukları için mutlu olduklarını belirttiler.

"Dayanışmayı, mücadeleyi, empatiyi öğreniyorlar"

Okul Müdür Baş yardımcısı Nihat Erdem, "Sosyal sorumluluk projesi gereği her öğrencimiz kendi bağışçısını bularak Bu gün burada tarihe bir not düşüyor. Ben duyarlı öğrencilerimize, velilerimize ve katkı veren bütün gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesini yerine getirirken değerler eğitimi adına da farkındalık oluşturuyor. İyilik yapıyor ama kime iyilik yaptığını bilmiyor. Yardım etmeyi öğreniyor. Dayanışmayı, mücadeleyi, empatiyi öğreniyorlar. Böylelikle de öğrencilerimiz değerlerini de öğreniyor" diye konuştu.

Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi Yetkilileri, "Bizim buradaki amacımız insanların kan ihtiyacını karşılamak. Bu konuda çeşitli çalışmalar sürdürüyoruz. Biz buradaki okulumuzdaki çocuklara kan bağışının önemini anlattık. Kan bağışı konusunda bilinçlenen çocuklar, yakınlarını kan bağışına yönlendirdiler. Tanıdıkları tanımadıkları bir çok kişiye ulaştılar. Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılamak için Kızılay çok önemli görevler üstleniyor. Son yıllarda da bunu en iyi şekilde yapıyor. Ama bu günkü faaliyetin şöyle bir özelliği var; ülkenin sorunu olan bir sosyal problemde aktif rol alarak o sosyal problemin çözülmesinde pay sahibi oluyorlar. Onlar için de güzel bir eğitim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 14:23
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER