SEÇİM ANALİZİ(haber-yorum)

Önümüzdeki yerel seçimlerde partilerin aday belirlerken izleyeceği temel kriterler neler olacak?

SEÇİM ANALİZİ(haber-yorum)
Çok ilginç bir seçim dönemi yaşanıyor. seçim takvimi özellikle belediye başkan aday adayı olacaklar için çok sancılı.

Bilindiği gibi Belediye Başkanı Hasan Arslan, uzun süredir aday olacağını söylüyor. Bu kararını her ortamda açıkça belirtiyor.

"Hasan Arslan aday adayı olacak diye kimsenin aday adayı olmamasımı lazım veya parti teşkilatından birisinin, geçen dönem parti genel merkezinin yaptığı bu hataya tekrar düşmemesi ümit ediliyor, işin başından itibaren bu aday adayı  olacak şahsiyetleri rencide edip son kuruşuna kadar gerek müracaat gerekse Ankarada mülakat yöntemiyle harcatıp ve sonucu belli olan adayı getirip bu halkın önüne koyacaksınız ve buyurun yiyin diyeceksiniz ve sonuçta şu günlerde bütün ülkede seçim çalışmaları başlamasına rağmen ilimizde sanki hiç yaprak kımıldamıyor bu daha önce verilen kararların sonucudur".

"Bizim bildiğimiz duyduğumuz  il yönetiminden birisi, seçim stardı verildiğinden beri mahalle mahalle, köy bucak demeden adaylığa giden yolu aralamak için iddialı bir seçim kampanyası yürütüyor. Ancak  cesaret gösterip halkın karşısına çıkıp ben aday olacağım diyemiyor biliyorki çıkarsa o koltukda elden gidecek"


Ak Parti hiç bir şey yapmıyor.

Politika falan da yapmıyor.

Yönetiminde ses olmayan bir parti ne yaparsa Ak Parti onu yapıyor.

Sakın yerel seçimden falan söz etmeyin. Ak Parti o işlerden çoktan uzaklaştı.

İşleri Allah'a havale ettiler.

Hani Teşkilat Başkanı?

Yönetim nerede?

Belediye başkan aday adayları nerede?

Bugüne kadar bir belediye başkan aday adayının adının geçtiğini duydunuz mu?Teşkilkatdan birisinin aday olacağı kuşkusuyla kimse aday olmak istemiyor.
Biz basın olarak duymadığımıza göre, okuyucularımız nereden duyacak?
Oysa Ak parti için belediye başkan adayı mı yok.

BDP Teşkilatına gelince

İl Başkanıyla gerek bire bir sohbetlerimizde gerekse geçenlerde bir haber sitesine verdiği beyanatlarda bu sefer çok ince sık dokuyacaklarını ve halkın karşısına mükemmel bir adayla çıkmak istediklerini belirtiyor.
 
Aradıkları aday profili bize müklemeliyetten öte bir şahısı aday gösterecekleri  yönünde ve bu sefer seçimin galibinin kendileri olduğunu şimdiden ilan etmiş durumdalar,peki aday adayları varmı sorulduğunda şimdiden talebin yoğun olduğunu ve partimize teveccühün çok olacağını belirtebiliriz dedi.
 
BDP yi bu kadar iddalı yapan aday profili sıralamaya çalışırsak. 

  Her şeyden önce bu bölgenin gerçeklerini bilen, insanlarını tanıyan, halkın güvendiği ve halkın onay vereceği, seçildikten sonra da halkı layıkıyla temsil edecek niteliklere sahip ve bu halkın siyasetini her platformda güçlü bir şekilde dile getirebilecek bir profil arıyoruz. Bununla birlikte seçildiği bölgenin değerlerini, seçildiği yerin hassasiyetlerini yakından takip eden ve bu değerlere bağlı bir aday profili olacak.

Biz halkın bir şekilde görüşünü alacağız

Kesinlikle halka soracağız.

Fakat bu seçimin her iki parti için çok sıkıntılı ve zor geçeceği tahmin ediliyor.

Yani belediye başkanlığı çantada keklik değil artık,her iki parti için.


Haber;Alirıza AYDEMİRGüncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 00:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER