ÜÇ MAYMUNLARI OYNAMAYIN

Geçen yazımda sağlık genel sekreterliği ile ilgili yazı yazacağımı söylemiştim fakat bazı aksiliklerden dolayı biraz erteleyeceğim galiba çünkü gündeme bu günlerde bomba gibi haberler düştü ve askıya aldım özür diliyorum.

ÜÇ MAYMUNLARI OYNAMAYIN
  
Bomba haber dedik ama hepinizin malumu, belkide alıştık bomba haberlere sonunda muhakkak bir bit yeniği çıkıyor diyebiliriniz, evet buda tam bu cinsten.
 
Ama sevgili okurlar yıllardır siyasetin içerisindeyim siyasetin hiç bu kadar ayaklar altına alındığına şahit olmadım.
 
Bizler siyasetçileri itibarlı, şahsiyetli. Mert, sözünün eri insanlar olarak bilirdik çok yazık gelin görün ki bu son dönemde izlenen politikalar insanın bu kadarda olmaz be kardeşim demeye getiriyor.
 
Bu kadar rezil, bu kadar şahsiyetsiz, bu kadar, bu kadar, bu kadar utanıyorum yazmaya kusura bakmayın.
 
Bizler geçmişte bir yerde otururken bir siyasetçi abımız karşıdan gelince 500 metre uzaktan saygıda kusur etmezdik hemen kendimizi toparlardık belki hatırlayanınız vardır.
 
Şimdi böylemi ha karşıdan çoban hesso gelmiş, ha siyasetçi gelmiş kimin umurunda, değil saygı, gördüğümüz anda sırtımızı döneriz belki aman bana selam vermesin yoksa beni de ondan sayarlar itibarim zedelenir diyecek kadar ileri gidiyoruz. Çünkü itibar kalmamış, çünkü rezillik diz boyu olmuş.
 
Sabah kalkıyorsunuz deprem etkisi yaratacak bir siyasi haber geçmeye başlıyor ve bu sefer kesin diyorsunuz, öğleden sonra bekliyorsunuz açıklama olacak, kendi aramızda konuşuyoruz haber varmı diye bakıyorsunuz akşama doğru bir şeyler olmuş konu kapanmış.
 
Peki, kardeşim bir söz ortaya atıyorsunuz bari arkasında durun, durmuyorsanız çıkmayın ortaya derdiniz ne sizin, bire bir konuşmalarda mangalda kül bırakmıyorsunuz, böyle yediler, böyle içtiler, böyle kestiler, (elimizde ses kaydı mevcut isteyenlere servis yapılır) niye bazı insanları basamak olarak kullanıyorsunuz, kendi itibarınızı hiçe saydınız bari karşıdaki yani babanızın, abinizın, amcanızın itibarını zedelemeyin, belki ailenizde pırıl pırıl gençler var onların geleceklerini rantlarınıza alet etmeyin.
 
 
Kaç paraya, hangi ihaleye, kime çıkar sağlamak için yapıyorsanız yapın amma bunu yaparken hem kendinizin hemde ailenizin itibarını düşünün hiçbir şey itibarla ölçülmez, her şey para veya menfaat değil kusura bakmayın, yarın ailenizden veya yakınınızdan birisi siyasete veya başka bir şeye yeltenmeye kalkarsa bunların onlara yol su elektrik olarak döneceğini bilin.
 
Küçük bir not: sizi bu karardan çevirenlerinde sizinde siyasi gelecekleriniz bitmiş durumda, bir arkadaşın dediği gibi her türlü bahse varım ve imza atarım
 
 
 
(Diyeceksinizki içlerinde yokmu itibarlı olan tabii ki var onlar üstlerine alınmasınlar)
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER