banner177

Vali Beyin Projesi Selçuk Bayraktara Rakip..

Önceleri terörle anılan Ağrı, Valimiz Sayın Süleyman Elban’ın değerli projesi olan, 120 bin öğrencinin eğitim aldığı”KODLAĞRI” ile anılan bir şehre dönüştü derken gözleri mutlulukla parlıyordu

Vali Beyin Projesi Selçuk Bayraktara Rakip..

Türkiye Belediye Birliği Encümen Toplantısı için Ağrı’da bulunan TBB Genel Başkanı Fatma Şahin, toplantı sonrasında Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve beraberindeki heyet ile birlikte BİLSEM Okulunda KODLAĞRI Eğitimi alan çocukları ziyaret ettiler.

Başkan Savcı Sayan, çocukların yaptığı robotları görünce hayranlığını gizlemeyen Şahin’e, bu çocuklar Selçuk Bayraktar’a rakip dedi.

Sayan; Önceleri terörle anılan Ağrı, Valimiz Sayın Süleyman Elban’ın değerli projesi olan, 120 bin öğrencinin eğitim aldığı”KODLAĞRI” ile anılan bir şehre dönüştü derken gözleri mutlulukla parlıyordu.

Ağrılı çocuklar Selçuk Baytaktar’a rakip

Çocukların yaptığı yazılımları inceleyen Başkan Sayan ve Başkan Fatma Şahin, çocukların uçaklarla ilgili yaptığı yazılımı görünce, Başkan Sayan; belki Selçuk Baytaktar buraya bir el atar, bu çocuklar”Selçuk Bayraktar’a rakip diyerek Selçuk Bayraktar’a seslendi

Başkan Savcı Sayan’ın basına yaptığı açıklamada; 250 çocuğun eğitim aldı bu atölyelerde bilimi öğreniyorlar, geleceklerini tasarlıyorlar, Ağrı’da artık eline silah almış gençler çıkmıyor, eline bilgisayar almış, yazılım konusunda tecrübeli insanlar çıkıyor.Buradan huzurunuza Vali beye, ekibine teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bu anlamda daha da çok yoğunlaştırırsa Ağrı uçacak. Ağrı Türkiye’nin Silikon Vadisi dedi.

Çocuklardan yaptıkları tasarımlarla ilgili bilgiler alan Şahin, çocukları ayrı ayrı tebrik ederek başarılar diledi ve maşallah,sizlere güveniyorum çocuklar dedi.

Özel haber:Gönül Özkılıç

YORUM EKLE
YORUMLAR
Handan Laçin
Handan Laçin - 1 yıl Önce

Sayın Fatma Şahin öncelikle hoş gelmiş Bakanlığı dönemde de gelmişti ve beraber ev ziyaretlerine gitmiştik Kendileri çok değerli inanıyorum Ağrı'ya bir şeyler katacak bayan olarak tebrik ediyoruz Bayanların örnek aldiğı idolimiz

SIRADAKİ HABER