Vali süleyman Elban’dan Bir müjde Daha

Ağrı Valisi Süleyman Elban, kentte işsizliği azaltmak için 7 bin kişinin çalışacağı Ayakkabıcılar Sitesi kuracaklarını bildirdi.

Vali süleyman Elban’dan Bir müjde  Daha

Vali Elban, Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci'nin de katıldığı Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Ağrı'da yapımı devam eden ve yapılması planlanan projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu

Kentte bir süre önce kurulan Tekstilkent'te üretimin devam ettiğini belirten Elban, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehdidi nedeniyle Avrupa ülkelerinin İstanbul'da üretim yapmak istediklerini ifade etti.

Kendilerinin de Ağrı'da İl Özel İdaresi kaynaklarıyla Ayakkabıcılar Sitesi kuracaklarını, inşaatın temelinin önümüzdeki günlerde atılacağını ve yazın üretime başlanacağını belirten Elban, ''7 bin kişinin çalışacağı bir Ayakkabıcılar Sitesi kuruyoruz. Tekstilden sonra Ağrı ayakkabıda da bölgenin merkezi olacak ve Türkiye'de de bir üretim merkezi haline gelecek. Bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık.'' dedi.

Elban, Ayakkabıcılar Sitesi için iş adamlarıyla görüştüklerini ve anlaşma sağladıklarını aktaran, ''Yapılacak yerin arsa temini tamam. Yapacağımız projeyle ilgili tüm kaynakları Valiliğimiz İl Özel İdaresi kaynaklarıyla temin ettik. Sitenin yapımıyla ilgili tüm paramız hazır ve bütçemizi de hazırladık. Kaynak sorunumuz yok, kendi imkanlarımızla yapıyoruz.'' diye konuştu.

Ayakkabıcılar Sitesi'nde çalışacaklar için bugün itibariyle Halk Eğitim Merkezinde (HEM) kurs açıldığı anlatan Elban, yaz aylarında üretime başlanacak fabrika için yetişmiş eleman

banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER