banner177

YEŞİLAY AĞRI ŞUBESİNDEN ÇEVRE FARKINDALIĞI.

Yeşilay ağrı başkanı Cİhangir ASLAN ve yönetiminden anlamlı bir duyarlılık örneği.

YEŞİLAY AĞRI ŞUBESİNDEN ÇEVRE FARKINDALIĞI.
yeşil ay ağrı şubesi, üniversite öğrencileri ve gençlik merkezi liderlerinden oluşan 50 kişilik gönüllü grup, çevre temizliği ile ilgili farkın dalık oluşturmak amacıyla Tokiler ve Ağrı Devlet Hastanesi çevresin de temizlik çalışması yaptılar.
Gönüllülerden oluşan 50 üniversite öğrencisi, kentte çevre temizliğine dikkati çekmek amacıyla bir araya geldi Gençlik Merkezi önünde başlayan temizlik çalışması devlet hastanesi civarı ve yakındaki tok ilerden devam etti. Kendilerine dağıtılan malzemelerle eldiven ve çöp poşetlerini yanlarına alıp Gençlik Merkezi önünden başlayarak yol boyunca Ağrı Devlet Hastanesine kadar yürüyerek çöpleri toplayan gönüllüler,Hastane bahçesinde ve vatandaşlar tarafından en çok kullanılan alanlarda çevre temizliği yapan gönüllüler, topladıkları çöpleri poşetlere doldurup bir araya getirdikten sonra etkinliği tamamladı.

 Gönüllülerin bu faaliyetlerini takip eden Ağrı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Coşkun Daharlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu tür etkinlerin çevre temizliği bilinci oluşturduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Hastane yönetimi olarak ellerinden geldiğince çevreyi temiz tutmaya çalıştıklarını ancak vatandaşların da çevreyi kirletmemek adına çevre duyarlılığı sağlanmalı ve daha dikkatli olması gerektiğini dile getiren Daharlı, "Halkımızın bu konuda daha dikkatli olması lazım. Önceliğimiz kirletmemek olmalıdır. Bu muhit sürekli kullanıldığı için hastane ve çevresinde bu tür etkinliklerin yapılmasına özen gösterilmesi gerekir." dedi.

Yeşilay Ağrı Şube Başkanı Cihangir Aslan da bu tür etkinlikleri yaptıklarını vatandaşlarımızda çevre bilincini geliştirmek istediklerini butür faaliyetleri yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Etkinliğe 50 arkadaşımız katıldı, şahsım ve Ağrı halkı adına hepsine teşekkür ediyorum. Bizler vatandaşlarımıza çevre bilincini kazandırabilmek için bu çalışmalara destek veriyoruz ve vatandaşlardan da aynı duyarlılıkla destek bekliyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER