antalya escort

AĞRI ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ SALDIRILARI KINADI

Ağrı Anadolu Gençlik Derneği Şubesi'nin, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, saldırıları kınadıklarını bildirildi.

AĞRI ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ SALDIRILARI KINADI

Ağrı Anadolu Gençlik Derneği Şubesi'nin, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, saldırıları kınadıklarını bildirildi.

Kağızman caddesinde gerçekleştirilen basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Ağrı Şube Başkanı Mehmet Şafi Erim, Hakkari ve Bitlis'te güvenlik güçlerine yönelik yapılan saldırıları kınadıklarını belirtti.

Erim, Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçeleri ile Bitlis'in Güroymak ilçesinde görev yapan güvenlik güçlerine yönelik terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı saldırılar sonucu çıkan çatışmada 24 asker ile 5 polisin şehit olduğunu belirterek, cani örgütün 1993'ten beri en kanlı saldırısını son günlerde yaptığını ifade etti.

Teröristlerin alçak ve hain saldırılarıyla milletin bağrını bir kez daha yaktığını dile getiren Erim, şunları kaydetti:

"Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak bu saldırıları lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, şehitlerimizin yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

İstihbarat paylaşımında bulunduğumuz uluslararası güçler tarafından Heron, kobra, ve skorsky gibi araçlarla devamlı taranan bölgede teröristlerin eş zamanlı olarak bu kadar çok hedefe saldırılar düzenlemesi ve ellerini kollarını sallayarak geri çekilmesi bizlere oldukça manidar gelmektedir.

Teröristlerin bu saldırılarının arkasında uluslararası bağlantıları olduğu şüphesini uyandırmaktadır. Yetkililer bu konuda gereken açıklamayı yapmalı ve bu katliamın hesabı sorulmalıdır."

Bu saldırıların amacının ülkeyi bölmek, milletin arasına nifak tohumları ekmek olduğunu vurgulayan Erim, ülkenin problemlerini çözmek için çareyi terörde, kurşunda, kavgada arayanların hem kendilerini hem de geleceklerini hüsrana uğratacaklarını biran önce farkına varmaları gerektiğini söyledi.

Erim, şöyle devam etti:

"Ülkenin birlik ve dirliğini bozmak için pusuya yatan şer odakları ve onların arkasındaki kirli ve karanlık güçler bilmelidirler ki kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.

Bizi birbirimize düşürmeye çalışanların menfur emelleri kursaklarında kalacaktır. Bizler, bin yıldır bu topraklarda et ve tırnak misali kardeşçe yaşadık. İnançlarımız bizleri birbirimize çimento gibi bağlamış ve bizleri kardeş yapmıştır.

Hepimiz aynı inancın ve ortak coğrafyanın çocuklarıyız. Milli ve manevi değerlerimiz, her türlü toplumsal problemlerimizin ilacıdır. Bu değerlerimize sıkı sıkıya sarıldığımız taktirde düşmanlarımıza fırsat vermemiş oluruz.

Bin yıldır bu topraklarda inançlarımız üzerine kurmuş olduğumuz birliktelik ve kardeşliğimiz devam etmelidir. Bu nedenle milletimizi, inançlarımız doğrultusunda tesis ettiğimiz kardeşliğimizi bozacak girişimlere tevessül etmemeye ve aklı selim hareket etmeye davet ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2011, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER