Fakat'sız,Ama'sız Mazeretsiz Bir Başarı Öyküsü

Taner Söylemez;Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar'ın çalışmalarının kaleme aldı Tüm tartışmalara kulağını kapamış bir idare anlayışı izliyoruz yanı başımızda .

Fakat'sız,Ama'sız Mazeretsiz Bir Başarı Öyküsü

Mazeret üretmeyen  ‘’şartların elverişsizliği ‘’ uydurma sebebine sığınmayan bir Başkan .


Meclisinde çoğunluğa bile sahip olmadan, bir hizmet anlayışı ve beklentisi.


Kapı kapı ikna çalışmaları ,sokak sokak  sevdasının nakışlarını aşkettiği  memleketinde ,kısık sesli alkışların gölgesinde güneşin doğduğu şehiri ışıldatacak, yol çalışmaları.


Yıldız Acar’dan söz ediyorum en ehemmiyetli dövüşünü imar tasarınında vermiş, kırılmış fakat eğilmemiş bir çelik istemden.
Anne şefkati ile sarıldığı memleketinde ,yol gitmez tecrübe et ücra bir sokakta  ekip arkadaşları ile bir anda karşınıza dikilebilen  çözüm odaklı bir yönetim anlayışı.


Olmaz denileni oldurma çabası ,gelmez denileni götüren istemi ile şehre dokunan ,Pandemi sarmalında dahi yerinde oturmayan gönüllülerini var etmiş başarıyı alkışlıyorum buradan.


Ekolojik balansı önceleyen ,Kadını hakettiği noktaya taşımanın çabanını çarşısında ,pazarında sergileyen bir başkandan.
Çilesini bitirmesi şart olan şehiri suya kavuşturdu önce ,olanak bulduğunca yolunu  yamadığı şehiri n çağdaş yarınlarının dövüşünü verdi sonrasında.


Endüstri semtine girdi, çıkmaz denilen sokakları çıktı,Koçkıran da devrilmez tecrübe et dağı devirdi .


Ahmed-i Hani başlı başına bir sevdaydı her Doğubayazıtlının  yüreğinde olduğu gibi Yıldız Başkanında gönlünde, onun için hesabına yakışır bir görünüme kavuşması öncelendi semtinin.


Başlarken demiştik ya kapadı tüm tartışmalara kulağını ve yüreğini açtı Doğubayazıt’a, sevdasını haykırdı dokunduğu her kilitli parke taşında  ,su akan çeşmelerde kadınların hayır duasıyla akıttı gözyaşlarını.


Şimdilerde yürünemez kaldırımların ,akmayan trafiğin deşarj olmasının telaşında, aklının bir tarafı kalıntıdan kurtarmaya çalıştığı toptancı hal’inin baharı bekleyen inşaatında.

Yıldız Başkan’ı izliyorum hemen yanı başımızda Ağrı Dağının vakarında şova ihtiyaç duymayan bir dik duruşu.
Mazerete sığınmayan, Hani Baba Dergahında bir inanışı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 15:12
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER