Kimse Neden Kurallara Uymaz...

Usta Gazeteci Nezir çelik Yazdı;

Kimse Neden Kurallara Uymaz...

BUNU ANLAMANIN KİTABI YOKTUR, YOLU İNSAN OLMAKTAN, VİCDANLI OLMAKTAN GEÇER.

Bugün hâlâ Covıd 19 (Corona Virüs) için, tedbir amaçlı, cezai işlem uygulanıyor ve hâlâ iki basit tedbiri insanlar ceza yememek için kural sayıyor ise, hiç kimse kusura bakmasın, medeniyet bu sorumsuz insanlara misafir olmamıştır.

Varsayınki, trafikte bütün kurallara riayet ediyorsunuz ama kural tanımaz bir başkası sizin kaza yapmanıza sebep oluyor.

Sorumluluk duygusu ile insanların canını önemseyen kişileri tenzih ederek yazıyorum, lütfen başkalarının yaşam hakkına saygılı olun, sizin keyfiyetiniz yüzünden bir başkasının canına ve canından aziz bildiklerinin sağlığına zarar verecek yanlışlarda ısrar etmeyin.
almanbet güncel

Korunma çözümü hiç olmayan bir tehlike olmaması aslen büyük şans lakin ısrarla bu şansı elinin gerisi ile iten, duyarsız insanlarımız ne yazık ki masum insanların da canını hiçe sayıyor.

Eskilerin deyimi ile ölümün bile hayırlısını versin Rabbim.Bana bir şey olmaz mantığı ile mantıksızlıkta sınır tanımayan cehalet, görünen o ki daha çok can yakacak böyle giderse. Virüs belası ile mücadele ederken hayatını kaybeden onca sağlık personeli ve doktorlar, bu işin bilincinde olmasına rağmen maalesef hayatını yitirdi.

Bu insanlar sizler kadar cesur değillermiydi, üstelik onca tedbir almalarına ,sağlık imkânları ile haşır neşir olmalarına rağmen.Bilmem kaçıncı haberimiz oldu bu konuda kâğıda arz ettiğimiz, kalem tükettiğimiz, yazıktır bu vurdumduymaz tavırların, masum insanlara verdiği zarar.

Tercihiniz yaşam ise sağlıklı ve uzun ömür için elinizi vicdanınıza koyup, maskenizi aksesuar gibi taşımaktan vazgeçin.

kayanak: doğubayazıtgazetesi.com

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 00:28
banner184
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER